BM muhabirlerinin yıllık galasında THY damgası

NEW YORK (TURKISH JOURNAL) – Ali Çınar – Her sene düzenli olarak aralık ayı başında gerçekleştirilen Birleşmiş Milletler (BM) Muhabirleri Derneği’nin (UNCA) galasını destekleyen kuruluşlardan biri olan Türk Hava Yolları (THY), bu yıl da özel seyahat paketiyle Türkiye’nin tanıtımına katkı sağladı.

THY UNCA’nın yıllık galasında çekilişle, kazanan iki talihliye THY seyahat paketini sundu. Paketi önceki yıllarda da galaya katılan  THY ABD Genel Müdürü Cenk Öcal sundu. Pakette, iki kişilik “business bileti” ve 5 yıldızlı otel konaklaması bulunuyor.

Programa BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, ünlü Hollywood Aktörü George Clooney ve eşi Amal Clooney ile birlikte, BM’de görev yapan birçok diplomat ve UNCA üyeleri katıldı.

Gala gecesinin onur konuğu olarak bir konuşma yapan BM Genel Sekreteri Guterres, insan hakları ve basın özgürlüğüne değinirken, BM Gazeteciler Cemiyeti’ne yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

Galada “En iyi Dünya Vatandaşı” ödülü alan Amal Clooney de İstanbul’daki Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetine değindiği konuşmasında, adaletin yerini bulmasını istedi. Clooney, Myanmar’da tutuklanan gazeteciler ile Irak’taki kurtardığı aktivist Nadia Murad’ın hikayesine de değindi.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.