ABD’de şüpheli paket sırasında, Biden ve Robert de Niro vardı

NEW YORK (TURKISH JOURNAL) – ABD’de önceki gün başlayan ABD Başkanı Donald Trump’ı eleştiren Demokrat Partili siyasetçilere veya destekçilerinin adreslerine gönderilen şüpheli paket alarmı devam ediyor. ABD’de bugün de Demokrat Partili eski Başkan Yardımcısı Joe Biden ve ünlü sinema oyuncusu Robert de Niro’ya gönderilen paket gönderildi.

Demokrat Parti destekçisi ünlü yatırımcı iş adamı George Soros ile başlayan ve eski başkanlar Bill Clinton ve Barack Obama ve CNN Televizyonu ve Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ile devam eden şüpheli paket gönderilen adreslere bugün yenileri eklendi. Günün şüpheli paket gönderildiği belirtilen ilk ismi eski Başkan Yardımcısı Joe Biden oldu. Biden’a da diğerlerine benzer bombalı bir paket gönderildiği belirtildi.

Cumhuriyetçi Parti’den ABD Başkanı seçilen Donald Trump’ı seçim sürecinde ve sonrasında en ağır ifadelerle eleştiren ve bazen hakarete varan ifadeler kullanan Demokrat Parti destekçisi Robert De Niro’nun New York’ta sahibi olduğu restorana şüpheli bir paket gönderildiği bildirildi. New York Emniyet Müdürlüğü (NYPD) kaynaklarına göre De Niro’nun Tribeca Grill isimli restoranına sabahın erken saatlerinde el yapımı bir düzenek gönderildi. NYPD şüpheli paket geldiği saatte restoranın boş olduğunu açıkladı.

De Niro, Başkan’a yönelik bir eleştirisinde, Trump için “ulusal bir felaket” ifadesini kullanmıştı.

Daha önce de Trump’ı eleştiren aralarında CNN Televizyonu, FBI ve eski Başkanlar Obama ve Clinton’ın da olduğu sekiz adrese el yapımı bomba yollanmıştı.

Gönderildiği belirtilen toplam 10 patlayıcı düzenekli paketlerin hiçbiri patlamazken, CNN, bir emniyet yetkilisine dayandığı bilgiye göre paketlerin bir kımsının Florida kaynaklı olanbileceğini bildirdi.

Şüpheli paketlerin ara seçimlerden hemen önce gelmesi, Başkan Trump’a şiddetle karşı olan ve Trump’ı eleştirenlerin adreslerine gönderilmiş olması, olayın, görünenin aksine gerçek hedefinde Trump’ın bulunduğu “derin bir eylem” olduğu izlenimi veriyor.

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.