Şişecam küresel kampanyasını New York’ta stil ikonu Iris Apfel’le başlattı

NEW YORK (TURKISH JOURNAL) –  Dünyanın ikinci büyük cam ev eşyası üreticisi, Türkiye’nin gurur firmalarından Şişecam Topluluğunun küresel tasarım markası Nude küresel kampanyasının lansmanını, Amerikalı moda ve stil ikonu Iris Apfel’in de katıldığı New York’taki New Museum’de düzenlediği özel gecede gerçekleştirdi.

Küresel marka Nude’un yeni kampanyasında  dünyaca ünlü 97 yaşındaki Amerikalı stil ikonu Iris Apfel ile iş birliği yapan Şişecam, İngiltere, ABD, İtalya ve Türkiye başta olmak üzere bir çok ülkenin dahil olduğu küresel kampanyanın lansmanını New York’ta yaptı.

Modern yaşama kusursuzca uyum sağlayacak şekilde tasarlanmış koleksiyonlarıyla dikkat çeken Nude, kuruluşundan itibaren benimsediği “Yalın güzeldir” mottosunu, 97 yaşındaki iş kadını, iç mimar ve ünlü stil ikonu Apfel’in “cesur” stiliyle birleştirdiği yeni kampanyası için New Museum’da özel bir gece düzenledi. Iris Apfel’in de katıldığı New Museum’deki gecede, New York’taki moda ve tasarım dünyasından isimler yer aldı.

Nude ilgili açıklamada bulunan Apfel, “Gördüğünüz gibi pek minimalist biri değilim. Üst üste aksesuarlar takmaya ve renkli giyinmeye bayılırım. Ancak bu benim yalın düşünmediğim anlamına gelmez. Nude benim yalın tarafım. Yalınlık bir düşünce biçimi ve bence yalın güzeldir.” ifadesini kullandı.

Türkiye’nin ilk uluslararası ISO 9000 kalite standartlarına sahip fabrikalar topluğu Şişecam da işbirliğiyle ilgili açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Nude’un tüm yıl boyu sürecek yeni kampanyasında Iris Apfel ile iş birliği içerisinde olmaktan büyük bir memnuniyet ve onur duyuyoruz. O sadece bir stil ikonu ve iç mimar değil, aynı zamanda eşsiz ve ilham veren bir birey. Enerjisini ve tutkusunu yaptığı her işte hissedebilirsiniz. Onunla çıktığımız bu keşif yolculuğu bizleri çok heyecanlandırıyor.”

Nude’un, renkli ve dinamik kişiliği dünya genelinde ilgiyle takip edilen Iris Apfel ile iş birliği yapmasının en önemli nedenini ise, ünlü stil ikonunun Nude’un geleneksel sınırların ötesine geçen tarafını çok iyi yansıtması olarak açıklayan Şişecam şunları kaydetti:

“Bu iş birliği kapsamında Nude, Iris’in kalıplara sığmayan tarzından ilham alarak tasarlanan özel koleksiyonlar da sunuyor. Iris Apfel’den ilham alan tasarımlar arasında, canlı renkler ve desenlerle yeniden tasarlanan Tomas Kral’ın Beak ve Ayşe Birsel’in Mono Box koleksiyonları bulunuyor.”

Iris Apfel iş birliği ile tasarlanan koleksiyonların tamamının ise Maison & Objet 2019
Fuarı’nda tasarım severlere sunulacağı bildirildi.

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.