Published On: Thu, Oct 11th, 2018

Türk filmi Eksi Bir, New York’taki Chelsea Film Festivali’nde

NEW YORK (TURKISH JOURNAL) – Türk filmi Eksi Bir (Minus One), ABD’nin New York kentindeki Chelsea Film Festivali’nde gösterilecek 19 film arasına seçildi. Amerikalı seyirciyle ilk kez buluşacak olan Eski Bir’in aynı zamanda ABD Prömiyeri de yapılacak.

Eksi Bir adlı Türk filmi, 18-21 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek, bu yıl 6’ncısı düzenlenen New York’taki Chelsea Film Festivali’nde Türkiye’yi temsil edecek.

Yönetmenliğini Orhan Oğuz’un, yapımcılığını Yasemin Küçükçavdar Güler’in yaptığı ve başrolünde Nilüfer Açıkalın’ın oynadığın 2017 yapımı 95 dakikalık drama türündeki Eski Bir aynı zamanda festivalde, 20 Ekim’de, 34’ncü sokaktaki AMC Loews salonunda ABD prömiyerini gerçekleştirecek.

Türkiye dışında ABD, Avusturya, Küba, İsrail, Japonya, Nijerya, ABD ve Vietnam’dan toplam 19 film New York’ta festival çerçevesinde izleyiciyle buluşacak.

Bu yıl festivaldeki filmlerden 5’i dünya prömiyerini, 6’sı ABD prömiyerini ve 2’si de New York prömiyerini gerçekleştirecek.

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>