Cumhurbaşkanı Erdoğan: Suudi yetkililer, Cemal Kaşıkçı’nın konsolosluktan çıktığını ispatlamalı

NEW YORK – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul’daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğuna girdikten sonra kaybolan Suudi-Amerikan vatandaşı gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın Suudi yetkililerin Cemal Kaşıkçı’nın konsolosluktan çıktığını ispatlaması gerektiğini ”Kameralarınız var. Niye ispat etmiyorsunuz?” dedi.

Erdoğan Suudi yetlilere, ”Konsolosluk yetkilileri ‘buradan çıktı’ demekle kendini kurtaramaz. Çıktıysa da görüntülerle ispat edeceksiniz” diye seslendi.

Erdoğan konuşmasında şunları kaydetti:

“İlgili merciler onlarda bu konuda müddei iddiasını ispatla mükelleftir. Eğer çıkmışsa bunu siz görüntülerle de olsa ispat etmek durumundasınız, ispat edeceksiniz.” ”2 Ekim’den beri elde herhangi bir belge, bulgu yok. Bize müracaat edildiği anda itibaren harekete geçildi, gerek emniyet gerek istihbarat teşkilatlarımız bunula ilgili seferber olmuş durumdalar. Adalet Bakanlığı talimatıyla Cumhuriyet Başsavcılığı teyakkuza geçti, Emniyet çalışmaları devam ediyor, hedefimiz bir an önce sonuca ulaşabilmek. Çıkan haberler bizi de düşündürüyor. Bir an önce netice almak zorundayız.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Havaalanın giriş-çıkışları inceleniyor. Giriş çıkışlarda Suudi Arabistan’dan gelen bazı kişiler var. Bunlarla ilgili Başsavcılık her türlü çalışmasını, araştırmasını, her şeyi yapıyor.” dedi.

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.