Türk işadamı Erdoğmuş firmasının ödül alan projesini BM’de anlattı

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER  (TURKISH JOURNAL) – Ebebek’in sahibi ve Genel Müdürü Halil Erdoğmuş Ebebek’in oluşturduğu Bebekoloji felsefesi ile Kurumsal Sosyal Sorumluluk alanındaki deneyimini Birleşmiş Milletler’de (BM) anlattı.

2015’ten bu yana sürdürdüğü Bebekoloji Buluşmaları projesi ile en iyi Kurumsal Sosyal Sorumluluk projesi ödülüne layık görülen Ebebek’in Genel Müdürü Erdoğmuş, BM’de düzenlenen Genç Liderler ve Girişimciler (JCI) kuruluşunun “Küresel Ortaklık Zirvesi”nde bir konuşma yaptı.

BM Genel Merkezi’nde düzenlenen dünyanın bir çok bölgesinden katılımcıların yer aldığı zirvede Ebebek’in ödüle layık görülen deneyimine değinen Erdoğmuş, sadece bebek ürünlerinin satın alınmasını sağlamayan aynı zamanda bebek ürünleri alışverişi yapanlarla deneyim ve uzmanlığını da paylaştıklarını belirtti.

Firma, 2015 yılından bu yana devam eden Bebekoloji ile Down Sendromu ve Prematüre doğumlara yönelik farkındalık yaratma ve bu durumda dünyaya gelen bebeklerin en sağlıklı şekilde yaşamlarını devam ettirebilmeleri için ebeveynlerin alanında uzman hekimlerle bir araya gelmelerini sağlayan projeyle ödül kazanmıştı.

Proje aynı zamanda emzirme odası, bebek bakım odası, puset park alanı, oyun alanı gibi alanlar oluşturarak, “ücretsiz” olarak bebeveynlere bebekleri ile rahat edebilecekleri her türlü ortamı sunuyor.

Bebeği anlama ve anlatabilme bilimi olarak tanımlanan Bebekoloji’nin amacı ise; anne ve anne adaylarına bilgi ile dokunmak, onlara ihtiyaçları olan desteği vererek, hamilelik ve bebek büyütme sürecinde gereksinim duyabilecekleri her konuda onları bilinçlendirebilmektir.

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.