Published On: Fri, Jun 8th, 2018

Karamollaoğlu: “İktidarımızda hastanelere ‘şifahane’ diyeceğiz”

ADANA- Saadet Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı Adayı Temel Karamollaoğlu,  iktidar olmaları halinde hastanelerin isimlerini ’şifahane’ olarak değiştireceklerini söyledi.

Adana’da miting düzenleyerek, partisinin Adana milletvekili adaylarını tanıtan Karamollaoğlu, Millet İttifakı’na oy istedi.

Karamollaoğlu, mitingde boynunda Adana takımları Adanaspor ve Adana Demirspor atkısıyla yaptığı konuşmada, yine diğer adaylardan farklı sıradışı mesajlar verdi.

Karamollaoğlu burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Köprüler yapıldı, hastaneler inşa edildi. Hastalıktan bile rant umanlar çıktı ortaya. Bu hastanelere şimdi milyarlar ödeniyor. İktidarımızda inşallah hastane lafı ortadan kalkacak, ’şifahane’ diyeceğiz. Hastaneler hastaların gelip şifa bulduğu yerler olacak. Bu mantalite bile önemli, olmadan olmaz”

Karamollaoğlu, hükümetin çeşitli çalışmalarını eleştirirken de şunları kaydetti:

“Bütün yatırımlarına bakın, parayı toprağa gömmekten başka hiçbir yatırım yapmıyorlar. Hayatları inşaat. Ya bu memlekette başka işler de var, başka konulara da ihtiyaç var. Karnımızın doyması için ekmeği dışarıdan getiririz diyor. 5 milyon ton buğday ithal ediyor. Adananın kebabı meşhur. 1 milyon hayvan ithal edelim, yetmedi ’500 bin 800 ton et ithal edelim’ diyor. Adanalı dışarıdan gelen eti yemek istemiyor.”

Diyarbarkır’da “Kürt Meselesinde Çözüm Raporu”nu açıklamıştı

Önceki gün partisinin uzun süredir üzerinde çalıştığı “Kürt Meselesinde Çözüm Raporu”nu Diyarbakır’da açıklayan Karamollaoğlu, raporda çözüm politikalarında çerçeve ‘hak, adalet ve kardeşlik’ olarak belirledi ve ‘farklılıkları koruyarak saygı ve hoşgörü kapsamında bir arada yaşama’nın önemine sıklıkla vurgu yapmıştı.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>