Published On: Fri, Jun 1st, 2018

ABD-Kuzey Kore zirvesi gerçekleştirilecek

WASHINGTON (TURKISH JOURNAL) – ABD Başkanı Donald Trump Oval Ofisinde Kuzey Kore lider Kim Jong Un’un sağ kolu Kim Yong Chol ile görüştükten sonra yaptığı açıklamada, daha önce Kim ile yapılması planlanan zirvenin gerçekleştirileceğini bildirdi.

New York’ta 3 ayrı toplantıda ABD Dışileri Bakanı Mike Pompeo ile bir araya gelen Kuzey Kore’nin en üst düzey diplomatı Chol, Beyaz Saray’da Başkan  Trump’la görüştü.

Trump, Beyaz Saray’da bir saatten fazla süren görüşmenin ardından Beyaz Saray’ın bahçesinde yaptığı ayaküstü açıklamada, ABD-Kuzey Kore Zirvesi’ni kastederek, “Singapur’da 12 Haziran’da buluşacağız.” dedi.

Chol’dan Kim Jong Un’un mektubunu alan Trump mektubun “çok güzel” ve “çok ilginç” olduğunu belirtti. Ancak Trump mektuptan ayrıntıları paylaşmanın henüz uygun olmadığını söyledi.

Trump açıklamasında, “Sanırım gerçekten bir şeyler yapmak istiyorlar. Biz orada olacağız ve göreceğiz” ifadelerini kullandı.

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>