Published On: Mon, Apr 23rd, 2018

Kanada’da araç kalabalığa daldı: 10 ölü

TORONTO (TURKISH JOURNAL) – Kanada’nın Toronto kentinde bir aracın yaya kaldırımdaki yayaların arasına dalması sonucu 10 kişi hayatını kaybetti ve en az 15 kişi yaralandı.

Toronto Polis Sözcüsü Meaghan Grey, kent merkezinden meydana olayın ardından kaçan araç sürücüsünün bir süre sonra yakalanarak gözaltına alındığını açıkladı.

Toronto Emniyet Müdür Vekili Peter Yuen de gazetecilere yaptığı açıklamada, olayda 10 kişinin yaşamını yitirdiğini ve 15 kişinin yaralandığını bildirdi.

Yuen açıklamasında, “Toronto şehrinden kurbanlarımız için dua etmenizi istiyorum ve ayrıca bu konuyu başarılı bir sonuca ulaştırması için Toronto polis teşkilatına yardım etmenizi rica ediyorum” dedi.

Toronto Belediye Başkanı da yaptığı açıklamada, “Toronto şehri güvenli ellerde” dedi.

Bu arada, yayalara çarpma zanlısının 25 yaşındaki Alek Minassian olduğu ve salı günü Toronto mahkemesinde “10 kez birinci derece cinayetten” hakkında dava açılacağı bildirildi.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>