Published On: Fri, Apr 20th, 2018

Scarface, New York’taki Tribeca Film Festivalinde 35’inci yılını kutladı

NEW YORK (TURKISH JOURNAL) – 1983 Hollywood yapımı Scarface filminin ünlü yıldızları Al Pacino ve Michelle Pfeiffer başta olmak üzere filmin tüm ekibi 35’nci yılında, New York’taki Tribeca Film Festivali çerçevesinde gerçekleştirilen özel gösterimde bir araya geldi.

New York’un önde gelen kültürel etkinliklerinden biri olan Tribeca Film Festivali başladı.

11 Eylül 2001’de saldırıya uğrayan İkiz Kulelerin bulunduğu New York’un Aşağı Manhattan bölgesindeki Tribeca semtinde ilk defa 2002 yılında düzenleyenmeye başlayan festival 17’inci yılına girdi.

Gilda fiminin prömiyeriyle başlayan festival çerçevesinde, Al Pacino ve Michelle Pfeiffer’ın baş rollerinde oynadığı Scarface filminin 35’inci yıldönümü özel gösterimi gerçekleştirildi. Gösterimde, Al Pacino ve Michelle Pfeiffer’ın da katıldığı bir de panel düzenlendi.

New York’un en eski tiyatro ve sinema salonlarından Beacon Tiyatro’daki özel film gecesinin biletleri kısa sürede tükendi.

Festival çerçevesinde uzun ve kısa metrajlı filmler, belgeseller ve TV şovları ile birlikte ünlü isimlerin katıldığı paneller ve bir çok sanat etkinliği de düzenleniyor.

Etkinliklere katılan isimler arasında festivalin kurucularından Robert De Niro ile birlikte Al Pacino, Michelle Pfeiffer, Spike Lee, Thandie Newton, Alec Baldwin, Jamie Foxx, Paris Hilton, Nathan Lane ve Antonio Banderas gibi yıldız isimler yer alıyor. Bu arada festivalin jürileri arasında Türk film eleştirmeni Bilge Ebiri de bulunuyor.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>