Published On: Wed, Apr 18th, 2018

VİDEO: CHP’den ilk erken seçim açıklaması: Hazırız kazanacağız

ANKARA – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın erken seçimin 24 Haziran 2018’de gerçekleştirileceğini açıklamasının ardından yaptığı ilk açıklamada “2018 demokrasi yılı olacak. Hazırız, kazanacağız” dedi.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın erken seçim kararına ilk tepkiyi MYK toplantısında verdi.

Kılıçdaroğlu’nun, MYK üyelerine erken seçim kararı ile ilgili olarak, “Biz seçimlere hazırız. Yaptığı açıklama Erdoğan’ın kaybedeceğini gösteriyor. Zaten millet bunlardan bıktı. 2018 demokrasinin yılı olacak” ifadelerini kullandı.

CHP adayı 15 gün içinde netleşecek

CHP’li Altay, CHP’nin adayının 15 gün içinde netleşeğini bildirdi.

Bu arada MYK’da CHP seçimi çin bir komite oluşturulmasına karar verdi. CHP’nin Cumhurbaşkanı adayının da en kısa sürede ilan edilmesi kararı alındığı bildirildi.

Erken seçim kararının ardından CHP’den ilk açıklama Parti Sözcüsü Bülent Tezcan’dan geldi. Tezcan, “Biz seçimden kaçmadık. Kaçmayız. Dün hodri meydan dedik bugün de hodri meydan diyoruz. CHP olarak seçime hazırız” diye konuştu.

Tezcan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

“Bu hükümet yönetme özürlüdür. 6 milyon işsizin, 16 milyon yoksulun sorumlusu sizsiniz. İşsizliğin sorumlusu, çöken tarımın sorumlusu sizsiniz. Yönetemiyorsunuz. Onun için seçime gitme çağrısı yaptınız, hodri meydan. Millet karar verecek. Bugünler siyaseten gördüğünüz iyi günlerdir. Bunu unutmayın. Millet 24 Haziran’da söylediğiniz tarihte sandıkta dersinizi verecek. Türkiye büyük demokrasi buluşmasıyla gerekli adımı atacak ve inşallah kurtulacağız. Siz gideceksiniz ve bu ülkenin huzurunu tesis edecek bir iktidar gelecek ve sandıktan çıkacak. Şimdi bir başka önemli konu var. Bugün TBMM’de OHAL görüşülüyor. Kavganın bile mertçe olanı makbuldür. Hodri meydan seçimle ilgili herhangi bir şey söylemiyoruz, varız. Ama bu milleti OHAL şartları altında adaletsiz bir seçime sürükleme hakkınız yok. Derhal yapılması gereken şey, TBMM’nin OHAL’i kaldırmaktır. Bugün TBMM OHAL tezkeresini reddetmek durumundadır.”

VİDEO: Türkiye’de 2 ay sonra seçim var; ilk ‘Başkanlık Seçimi’ 24 Haziran’da

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>