Published On: Tue, Apr 17th, 2018

Pompeo CIA Başkanı iken Kuzey Kore’de Kim ile görüşmüş

NEW YORK (TURKISH JOURNAL) – ABD Başkanı Donald Trump’ın Dışişleri Bakanlığı’na atadığı Mike Pompeo’nun nisan ayı başında Kuzey Kore lideri Kim Jong-un ile görüştüğü bildirildi.

ABD medyası Pompeo’nun, Merkezi Haberalma Teşkilatı (CIA) Direktörlüğünü yürüttüğü sırada nisan ayının başında Pyongyang’a giderek, Kuzey Kore lideri Kim’le görüştüğünü bildirdi.

Başkan Trump, Japonya Başbakanı Şinzo Abe ile Florida’daki başkanlık köşkü Mara Lago’da yaptığı ortak basın toplantısında, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un ile görüşmek için “sabırsızlandığını” belirtirken, ABD yönetiminin üst düzey yetkililerinden birilerinin Kim ile görüştüğünü açıklamıştı.

ABD’den daha önce,  eski ABD Başkanlarından Bill Clinton ve Jimmy Carter, eski Dışişleri Bakanı Madeleine Albright, eski Enerji Bakanı ve ABD’nin eski BM Daimi Temsilcisi Bill Richardson gibi tanınmış isimler de Kuzey Kore’ye farklı dönemlerde ziyaretlerde bulunmuşlardı.

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>