VİDEO: ABD’de Türk restoranın da yandığı binadaki dehşet anları

– ABD’de Türk restoranın da bulunduğu binadaki yagın, üst kattaki dans okuluna sıçramasıyla dehşet dolu anlar yaşandı

– Küçük öğrencilerin canlarını zor kurtardığı yangında yaşanan paniğin de etkisiyle kurtarma çalışmalarında 5 kız öğrenci yaralandı

NEW YORK (TURKISH JOURNAL) – ABD’nin New Jersey eyaletinde aralarında bir Türk restoranında olduğu binada çıkan yangında, alevlerin hızla tüm binayı sarması nedeniyle restoranın üst katındaki dans okulunda bulunan küçük kız öğrenciler canlarını zor kurtardı. Burtarma sırasında 5 öğrenci yaralandı.

New Jersey’in Edgewater bölgesinde bulunan Beyoğlu Café isimli Türk restoranının bulunduğu binanın deposunda çıkan yangın, restoran dahil bir çok iş yerinin tamamen veya kısmen zarar görmesine neden oldu.

Alevlerin binanın üst katındaki dans stüdyosuna sıçraması sonucunda, prova yapan altı kız öğrencinin bir kısmı alevlerin arasında balkondan atlarken, bir kısmı da Türk restoranının çalışanları, polis ve çevredekilerin yardımıyla son anda kurtarıldı. Büyük bir paniğin yaşandığı kurtarma sırasında 5 kız öğrenci yaralandı.

Edgewater Komiser Muavini James Dalton ve Tony Nehmi merdivenle üst katın camını kırarak içerde kalan 2 öğrenciyi kurtardı.

Binanın arkasındaki ağaçlık alana da sıçrayan yangın itfaiye ekiplerinin olay yerine gelmesiyle kontrol altına alındı.

İtfaiyenin müdahalesi  sırasında olay yerine gelen Türkiye’nin New York Başkonsolosu Ertan Yalçın, Edgewater Belediye Başkanı Michael McPartland’tan bilgi alırken, restoranın sahibi Murat Öztürkoğlu’na geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Önce Türk restoranında çıktığı belirtilen ve daha sonra alt kattaki depoda çıktığı öğrenilen yangınla ilgili Edgewater kent yönetimi soruşturma başlatırken yangının çıkış nedeni henüz bilinmiyor.

Dans okulunaki öğrencilerin son anda çevreden getirilen merdivenlerle kurtarma çabaları, balkondan atlayan öğrencilerin görüntüleri olay yerinde bulunan İlker Kesiktaş tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

Video: İlker Kesiktaş

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.