Published On: Sun, Apr 8th, 2018

VİDEO: NBA’deki Türk gecesinden Mehmetçiğe selam, şehitlere saygı

NEW YORK (TURKISH JOURNAL) – Amerikan Basketbol Ligi’nin (NBA) Türk milli oyuncuları Cedi Osman, Ersan İlyasova ve Furkan Korkmaz Philadelphia’da oynadıkları karşılaşmada Afrin’de ve öncesindeki operasyonlarda şehit düşen Mehmetçiği anmak için Türk bayrağı önünde bir araya geldiler.

Türk basketbolcular Ersan İlyasova ve Furkan Korkmaz’ın oynadığı Philedelphia 76ers takımı ile Cedi Osman’ın yer aldığı Cleveland Cavaliers Philedelphia’da karşılaştı.

Son dakikaya kadar çekişmeli geçen maçı, iki sayı farkla Philedelphia kazandı. Milli oyuncuların yer aldığı mücadele, Philadelphia 76ers, Cleveland Cavaliers’ı 132-130 olarak sonuçlandı.

Philedelphia’daki maçta Cleveland’da oynayan LeBron James, NBA tarihinde 31 bin sayıya ulaşan 7’inci ve en genç basketbolcu unvanını kazandı.

Türk bayrağıyla Mehmetçiğe selam ve şehitlere saygı

Karşılaşmada nedeniyle Türk taraftarlar NBA’deki üç Türk temsilcimizi desteklemek için için ABD’nin çeşitli bölgelerinden Philadelphia’ya giderken, NBA maçında sıra dışı bir Türk gecesi yaşandı.

Uzun süredir, NBA’deki Türk basketbolcuların karşılaşmalarında özel etkinlikler düzenleyen genç Türk iş adamı Salih Eroğlu, Afrin’de ve öncesindeki operasyonlardaki şehitleri anıp, cephedeki mehmetçiğe selam göndermek için, milli basketbolcularımız Cedi Osman, Ersan İlyasova ve Furkan Korkmaz ile birlikte Türk bayrağı ile poz verdiler.

Etkinliğe Los Angeles’tan gelen iş adamı ve mimar Salih Eroğlu Turkish Journal’a yaptığı açıklamada, “bugün burada şehitlerimizi de andık, Afrin’deki Mehmetçiğe selam gönderdik.” diye konuştu.

Türklerin NBA’deki basketbol gecesine New York’tan gelen genç iş adamı Çağrı Kanver de açıklamasında, “Ülkemizi NBA’da temsil eden Türk kardeşlerimizi canı gönülden destekliyorum. Her maçta kendilerini takip edip destek vermeye çalışıyorum.” dedi.

Maç için New York’tan gelen Türk iş adamı Çağrı Kanver (soldan ikinci) de milli basketbolculara destek verdi.

Ersan İlyasova’nın değerlendirmesi

Maçla ilgili açıklama yapan Ersan İlyasova ise, “Cleveland hiç belli olmuyor. LeBron 44 sayı atınca, inanılmaz bir performans ortaya koydu. Ama biz istediğimizi gene de yaptık, üst üste 13 maç kazandık” dedi.

Şu an Play-Off için üçüncü sırada olduklarını belirten İlyasova, “3. sıradayız şu an. Bu maçlar bitsin, Play-Off’lara daha rahat konsantre olacağız” dedi.

İlyasova, 3 Türk oyuncunun aynı anda bir maçta oyamasının gurur verici bir duygu olduğunu ifade etti.

VİDEO: Dağıstanlı dövüşcü Habib ABD’de tarih yazdı

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>