Fransa’daki rehine krizine kahramanlığıyla damga vuran polis hayatını kaybetti

PARİS – Fransa’daki rehine krizine kahramanlığıyla damga vuran polis hayatını kaybetti.

Fransa İçişleri Bakanı Gerard Collomb, Fransa’nın güneyindeki Trebes kasabasında süpermarkette yaşanan rehine krizinde yaralanan polis memurunun hastanede hayatını kaybettiğini duyurdu.

Fransa’nın güneyinde Trebes kasabasında, terör örgütü DEAŞ bağlantılı bir kişi, dün süpermarkette bir grup kişiyi rehin aldı. DEAŞ bağlantılı 26 yaşındaki Fas asıllı saldırgan üç kişiyi öldürdü, polisin düzenlediği operasyonla vurularak öldürüldü.

Süpermarketin etrafı polis tarafından çevrildiğinde, polis memuru Arnaud Beltrame gönüllü olarak bir kadın rehinenin yerine geçme teklifinde bulundu. Telefonu açık bir halde masanın üzerine bırakan Beltrame konuşmaların dışarıdaki polisler tarafından dinlenmesini sağladı.

Silah sesleri geldiği anda polis içeride operasyon yaparak teröristi etkisiz hale getirdiği sırada vurulan Beltrame yaralı olarak hastaneye kaldırılmıştı.

Beltrame’in vefatını sosyal medya üzerinden duyuran İçişleri Bakanı  Collomb, “Arnaud Beltrame, vatanı uğruna hayatını kaybetti. Fransa onun kahramanlığını, cesaretini ve kendisini feda etmesini asla unutmayacak” ifadelerini kullandı.

,

Leave a Reply

Your email address will not be published.