Published On: Tue, Mar 20th, 2018

Ünlü komedyen Jim Carrey’den “cesur” siyasi sanat eserleri

– Hollywood yıldızı Jim Carrey fırçasıyla siyaset ve sanat yapıyor

NEW YORK (TURKISH JOURNAL) – Hollywood’un ünlü sinema oyuncusu komedyen Jim Carrey çizdiği ABD Başkanı Donald Trump karşıtı siyasi sanat eserleriyle gündemde.

Ünlü komedyen Carrey yaptığı 15 cesur nitelikteki sanat eseriyle ABD’de tek başına muhalefete soyundu.

Carrey’in siyasi amaçlı 15 resmi, ABD gündemine damgasını vururken, özellikle 17 Mart’ta twitter hesabından paylaştığı “canavar” isimli Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Huckabee Sanders portresi büyük yankı uyandırdı.

Sanders resmini twitterden paylaşan Carrey, resme alt yazı olarak “Hayattaki tek amacı kötülük için yalan söylemek olan sözde Hıristiyan’ın portresi. Canavar!” ifadesini kullandı.

Carrey, eserleriyle bir çok Cumhuriyetçi Partili Amerikalının tepkisini çekti. Carrey’in paylaştığı eserleri Twitter’de tartışmaya neden olurken, bir çok kişi Sözcü Sanders resmini, Sanders’a karşı “zorbaca” bir eylem olarak yorumladı.

Carrey, Beyaz Saray Sözcüsü Sanders’in tartışmalı resminden sonra, Başkan Trump’ın da tablosunu yaptı. Resimde Carrey, Trump’ı, “Oz Büyücüsü”nden “Batının Kötü Kalpli Cadısı” olarak resmederken, paylaştığı resmin altına “Batı Kanadının ve Putin’in uçan maymunlarının kötü cadısı” ifadesini kullandı.

Carrey, Sarah Sanders ve Başkan Trump dışında, Cumhuriyetçi Parti Florida Senatörü Marco Rubio ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i de eserlerine konu yaptı.

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>