Videolar: 18 Mart Çanakkale ruhu 103 yıl sonra Afrin’de

ANKARA (TURKISH JOURNAL) – Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ile birlikte başlattığı Zeytin Dalı Harekatı’nın 58. gününde, Çanakkale Zaferi’nin 103. yıl dönümünde Afrin şehir merkezi kontrol altına aldı.

TSK, bu konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Afrin şehir merkezinin kontrol altına alındığını bildirirken, mayın ve el yapımı patlayıcı arama çalışmalarının devam ettiğini kaydetti.

“Şehitlerimizin ruhu şad olsun!”

TSK açıklamanın sonunda “Şehitlerimizin ruhu şad olsun!” ifadesine yer verdi.

TSK’nın Çanakkale Savaşı’nda şehit düşmüş Suriyelilerin torunlarından oluşan ÖSO desteğiyle ele geçirdiği kentte, artık düşük yoğunluklu bir seviyede ancak daha hassas şekilde faaliyetlerini icra etmesi bekleniyor.

Dünyaya örnek askeri harekat

Şehir bombalaması yapmayıp, etik dışı hiçbir eylemde bulunmadan ve sivil zaiyata sebep olmadan zafere ulaşan TSK, askeri operasyonlarında taş taş üstüne bırakmayan güçlerin örnek almaları gereken bir harekata imza attı.

TSK ayrıca, Çanakkale Savaşı’nın 103. yılında Çanakkale ruhunun ölmediğini göstermiş oldu.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Afrin müjdesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da twitter mesajında yaptığı açıklamada, “Afrin şehir merkezi TSK desteğindeki ÖSO mensupları tarafından 8.30 itibariyle kontrol altına alınmıştır” ifadesiyle Türkiye’ye müjdeyi verdi.

,

Leave a Reply

Your email address will not be published.