Published On: Fri, Mar 2nd, 2018

8 Askerin şehit düştüğü olayda kahraman komutan böyle seslendi: Uçaklarımız bizi de vursun

– 8 Askerin şehit düştüğü olayda kahraman komutan F-16’lara, “Uçaklarımız bizi de vursun” şeklinde seslendi

İSTANBUL – Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) PKK/PYD’lı teröristlere yönelik başlattığı Zeytin Dalı Harekatı’nda teröristlerin 1083 rakımlı tepede Mehmetçiğe saldırısında 8 asker şehit olurken, Mehmetçik teröristlere geçit vermedi.

F-16’lar sisli hava ve kısa mesafede süren çatışmalar yüzünden bombardıman yapmakta güçlük çekerken bölgede bulunan kahraman bir Türk komutan F-16’lara şöyle seslendi: “Uçaklarımız bizi vursun, teröristler de ölsün”

Afrin’de 100’ü aşkın PYD/ PKK’lı terörist olumsuz hava koşullarından yararlanarak tünellerden 1083 rakımlı tepeye sızma girişiminde bulundu. Kahramanca direnen Mehmetçik 22 teröristi öldürürken 8 Mehmetçik şehit düştü. Ancak 1083 rakımlı tepede teröristlere geçit verilmedi.

“Uçaklarımız bizi de vursun”

Çatışma sırasında ATAK helikopterleri ve F-16’lar bölgeyi yoğun atış altına aldı. İşte tam bu sırada bir Türk komutan kahramanca bir çağrıda bulundu. Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar, o kahraman komutanın çağrısını Habertürk TV’de anlattı. Birkaç gündür bölgeye çöreklenmiş bir sisin olduğunu belirten Ağar, bu sisin görüşü çok azalttığını, göz gözü görmez hale geldiğini söyledi ve şunları dile getirdi:

Terör örgütü bu sisten yararlanarak tünellerden askerimize yaklaştı. Kahraman bir komutanımızın bir çağrısı var. ‘Uçaklarımız bizi vursun. Bizim şehadetimizle birlikte teröristler de ölsün.’ Bu söz harekatta sembol olabilecek bir örneklerden biri.

Afrin’de unutulmayacak fotoğraf

Türk Silahlı Kuvvetleri’nce, Zeytin Dalı harekâtının başlangıcından bu yana 2295 terörist etkisiz hale getirildi. Afrin’de kahramanca mücadele eden askerlerimizin Türk medyasında çıkan çamurlu botları hafızalara kazındı.

TSK’nın, Zeytin Dalı harekâtının başlangıcından bu yana 2295 teröristi etkisiz hale getirdiği Afrin’de Mesekanlı, Mamalı, Atamanlı köyleri ile Bilal köy tepesi de teröristlerden kurtarıldı.

Jandarma Özel Harekât ve Polis Özel Harekât’ın da katıldığı operasyonlardan dikkat çeken görüntüler geliyor. Son gelen fotoğraf ise adeta hafızalara kazındı. Son perasyondan dönen askerlerin çamurlu botları Mehmetçiğin zor şartlarda verdiği mücadeleyi gözler önüne serdi.

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>