Published On: Mon, Feb 26th, 2018

Amerikan Türk Cemiyeti’nden Dr. Mehmet Öz’e “Üstün Başarı” Ödülü

NEW YORK  (TURKISH JOURNAL) –  ABD’nin New York kentinde kurulu bulunan Amerikan Türk Cemiyeti (The American Turkish Society- ATS), ABD’nin en tanınan doktoları arasındaki Dr. Mehmet Öz’e “Amerikan Türk Cemiyeti Üstün Başarı Ödülü” verecek. Ödülü, Gala Başkanı ünlü Amerikalı iş kadını Martha Stewart takdim edecek.

ATS, 2018’de düzenleyeceği galayla ilgili açıklamasında, bu yılki galanın 2 Mayıs’ta  The Plaza Otel’de yapılacağını ve gala gecesinde “ABD’de pek çok kişinin yaşam kalitesinin geliştirilmesinde yapmış olduğu önemli katkılardan” dolayı Dr Öz’e,  “Amerikan Türk Cemiyeti Üstün Başarı Ödülü” verileceğini duyurdu.

Dr. Öz’e ödülü, ATS’in 2018 Gala Başkanı olan ABD’nin en tanınan iş kadınlarından ve TV programı sahiplerinden Martha Stewart tarafından takdim edilecek.

ABD’deki başarılı Türk doktorlarından Dr. Öz’e “ABD’de pek çok kişinin yaşam kalitesinin geliştirilmesinde yapmış olduğu önemli katkılardan” dolayı “Amerikan Türk Cemiyeti Üstün Başarı Ödülü” verilecek. Ödül, Gala Başkanı Martha Stewart tarafından takdim edilecek.

The Dr. Oz Show ile dokuz Gündüz Kuşağı Emmy Ödülü kazanan ve Columbia Üniversitesinde Cerrahi profesörü olan ve New York-Presbyterian Hastanesinde Tamamlayıcı Tıp Programını yöneten Dr. Öz ve yıllık olarak 50 kalp ameliyatı gerçekleştirdi.

Araştırmaları, kalp nakli ameliyatlarını, minimal invaziv ameliyatlar, alternatif tıp ve sağlık bakım politikasını içeren Dr. Öz, 400’den fazla orijinal yayının, kitap bölümlerinin ve tıp kitaplarının yazarıdır ve sayısız patent kazandı. Dr. ayrıca, uluslararası çapta sendikalaştırılan radyo yayını olan Daily Dose adlı programı yapıyor. Hearst tarafından uluslararası 175 pazarda sendikalaştırılan gazetede köşe yazarlığı da yapan Dr. Öz, 2014 yılında en iyi yeni yayın olarak oylanan The Good Life adlı dergiyi de Hearst ile birlikte yayınlanıyor.

Gala hakkında açıklamada bulunan Amerikan Türk Cemiyeti Başkanı Murat Köprülü şu ifadeleri dile getirdi:

“Manhattan’daki dünyaca ünlü Plaza Hotel’inde 2018 Amerikan Türk Cemiyeti Gala Onur Sahibi Dr. Mehmet Öz’ün, geleneksel tıp, kardiyak cerrahi, bütünsel tıp, sağlıklı yaşam, en çok satan kitapları yayınlanması ve Emmy ödüllü multi-medya programını yönetmesi ve baş rolünü üstlenmesi gibi alanlarda çok uzmanlığını ve çok yönlü beceri ve başarılarını kutlamaktan onur duyuyoruz. Mehmet, pek çok alandaki mükemmeliyetçiliği ile bizlere en iyisini getirdi ve günlük yaşantılarımızda amaçlarımız doğrultusunda daha fazlasını çabalamamamızı sağladı.”

Önceki yıllarda Başkan Trump da katıldı

Cemiyetin daha önceki yıllarda ödül verdiği yıllık galaya katılan isimler arasında, ABD Başkanı Donald Trump da bulunuyor. Trump daha önceki yıllarda Ivana Trump ile evli olduğu dönemde, dekorasyonunu eşi Ivana’nın yaptığı Plaza Otel’nde yapılan eski Başbakan Tansu Çiller’in de katıldığı galanın ev sahibi olmuştu.

Başkan Trump,  en son ATS’in CNN Türk-CNN’nin ortaklığını konu alan galasına katılmıştı. (TurkishJournal.Com)

Kısaca Türk Amerikan Cemiyeti

1949 yılında kurulan Amerikan Türk Cemiyeti, ABD  ve Türkiye arasında köprü oluşturma
amacı taşıyan ABD’deki en eski bağımsız organizasyonlardan biri olarak biliniyor. Amerikan Türk Cemiyetinin misyonu, Türkiye ve ABD arasındaki ticari, ekonomik ve kültürel bağları güçlendirmektir. Cemiyet, eğitim, kültür alışverişi, hayırseverlik, insani çabalar ve ağ kurma vasıtasıyla ülkeler arasındaki anlayışı ve işbirliğini geliştirmekte, Türk sanatı ve kültürünü vurgulayan programları sunmakta ve desteklemekte ve Genç Cemiyet Liderleri programıyla sonraki nesil liderlerini yetiştirmektedir. Türkiye ve ABD’deki diplomatları, lider şirket yöneticilerini, sanatçıları, bursiyerleri ve güçlü liderleri de içeren kamu ve özel sektörden 350’yi aşkın misafir, bu yıl düzenlenen Galayı destekleyecek ve elde edilen tüm gelir, kar amacı gütmeyen cemiyetin eğitim, sanat, kültür ve ticaret alanında gerçekleştirdiği pek çok programı desteklemek amacıyla kullanılacaktır.

Amerikan Türk Cemiyeti hakkında daha fazla bilgi almak veya bu yılki Galanın biletleri www.americanturkishsociety.org adresinden üzerinden satılıyor.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>