Flynn de “itirafçı” oldu

michael_flynn_byselcukacar (Fotoğraf: Selcuk Acar)

NEW YORK (TURKISHJOURNAL) – Eski Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn, Rusya’nın ABD Büyükelçisi ile olan ilişkisi hakkında ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI) yanlış bilgi verdiği şeklinde itirafçı olma yolunu seçerek ABD Başkanı Donald Trump aleyhine tanıklık yapacağı belirtildi.

İtirafında “ihanet” ile suçlanmasının çok acı verici olduğunu, bu suçlamaların inandığı her şeye ters olduğunu söylen Flynn, ABD’de İran ambargosunu delmekle yargılanırken itirafçı olup mahkemede tanık olarak ifade veren Rıza Sarraf gibi itirafçı oldu.

Flynn itirafıyla bu konuyla ilgili açıklamasında, “Yaptıklarımın yanlış olduğunu biliyorum ve bunu düzeltmeye çalışacağım” diyerek “işbirliği yapma kararının ülkesi ve ailesi için en iyisi olduğunu” belirtti.

Ulusal Güvenlik Danışmanlığında 24 gün kaldıktan sonra istifa etmek zorunda kalan Emekli Korgeneral Flynn’in Flynn’in Türkiye’yle ilişkileri konusunda da yalan söylediğini kabul ettiği belirtilirken, ABD medyasında, Flynn’in savcı Robert Mueller’in yürüttüğü soruşturmada mahkemede Ruslarla temas kurmasını ABD Başkanı Trump’ın istediğini söyleyerek Başkan aleyhine tanıklık yapacağı ileri sürüldü.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.