Wall Street’te Türk bayrağı, Lincoln Tüneli çıkışında Cumhuriyet kutlama panosu

NEW YORK (TURKISHJOURNAL) – 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle New York Borsası’nın bulunduğu Wall Street’te, Bowling Green Park’taki ABD bayrağının yanına Türk bayrağı göndere çekilirken, Lincoln Tüneli çıkışındaki reklam panosunda Cumhuriyet kutlamasını içeren ilan verildi.

New York’ta Cumhuriyet Bayramı nedeniyle 17. Geleneksel Türk Bayrağı Çekme Töreni yapıldı.

Wall Street’te çalışan Türk iş adamı ve aktivist İbrahim Kurtuluş’un her yıl Cumhuriyet Bayramı ve Türk Günü yürüyüşü öncesinde gerçekleştirilen bayrak çekme törenine Türkiye’nin New York Başkonsolosu Ertan Yalçın, Başkonsolos Yardımcısı Reyhan Özgür ve Türkiye’nin BM Daimi Temsilciliği Askeri Ataşesi Deniz Albay Refik Levent Tezcan ile birlikte bir grup vatandaş katıldı.

Tüm bayrak çekme törenlerinin ve milli günlerin müdavimi Türk toplumunun sevilen isimlerinden Şevkiye Sun da her zamanki gibi  elindeki Türk bayrağıyla etkinlikte yerini aldı.

New York Borsası’nı simgeleyen boğa heykelinin bulunduğu Bowling Green Parkı’nda bayrak çekme törenine New York Polis Teşkilatı (NYPD) Ortadoğu ve Turki Toplum (NYDPMTS) de destek verirken, derneği temsilen NYPD’de görev yapan Türk polis Arif Taşören katıldı.

IMG_8935          IMG_8069

Lincoln Tüneli çıkışındaki ışıklı panoda Cumhuriyet Bayramı kutlaması

Her gün yüz binlerce aracın geçtiği New York ile New Jerseyi bir birine bağlayan New York’ta trafiğin en yoğun olduğu Lincoln tünelinde Şanlı Bayrağımız ve Atatürk’un resmi billboarda gösterilmeye başlandı.

AmerikaliTurk.com’un öncülüğünde yayınlanan Cumhuriyet Bayramı reklamı, çoğunluğu yabancı, günde ortalama 500 bin kişinin geçtiği Lincoln tünelinin girişindeki bilboardlar’da “Happy Republic Day Turkey” olarak yer aldı.

Bu konuda yapılan açıklamada “Ülkemizden binlerce kilometre uzakta olsak ta; Bayrağımıza, Atatürkümüz’e sahip çıkıp Cumhuriyetimizi yaşatmak bizim için bir onurdur… Bu reklamın hazırlanmasında bizden desteğini esirgemeyen; Bahçeşehir Üniversitesi, Beşiktaş USA, Beyoglu Grill & Lounge, Fenerbahçe USA, Galatasaray USA, Nex Worldwide Express, Toros Restauranta binlerce teşekkürlerimizi sunarız.” ifadelerine yer verildi.

Öte yandan, 29 Ekim kutlamalari çerçevesinde; New Jersey’in önemli şehirlerinden Lyndhurst Belediyesi’nde, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir bildiri sunulurken, aynı gün saat 12:30’de Lyndhurst Belediyesi’nde düzenlenen törenle 1 ay süreyle kalacak olan Türk Bayrağı İstiklal Marşı eşliğinde göndere çekildi.

cumhuriyet_newjersey

 

 

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.