Pensilvanya’daki Türklerden Harvey felaketzedelerine 3 kamyon yardım malzemesi

Demokrat Parti’nin ilk Türk delegesi iş adamı Güzel’in Pensilvanya’da, FETÖ’nün arka bahçesindeki yeni iş yerinin açılış töreni FETÖ’ya karşı güç gösterisine döndü. Açılışta Türk Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi (TASC) ve Güzel’in öncülüğünde Harvey felaketinde zarar görenlere 3 kamyon gıda malzemesi gönderildi.

murat_guzel_kongre_uyesi_levent_ali

WHITEHALL, PA (TURKISHJOURNAL) – ABD’de siyasi liderlere yakınlığıyla tanınan başarılı Türk iş adamlarından Murat Güzel’in FETÖ’nün en güçlü olduğu bölgelerden olan ve arka bahçesi sayılan Pensilvanya’ya bağlı Lehigh County’deki yeni işyerinin açılışına, Türk toplum temsilcileriyle birlikte ABD’nin üst düzey federal ve yerel yetkililerinin katılması FETÖ’ya karşı güç gösterisine dönüştü.

ABD genelinde “sağlıklı organik meyve suyu içecekleri” konusunda geniş dağıtım ağına sahip Natural Food Group’un (Doğal Gıda Grubu) CEO’su Güzel yeni iş yeri açılışında, kendisinin de üyesi olduğu Türk Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi’yle (TASC) birlikte, Teksas’ta Harvey felaketinden etkilenen Amerikalı afetzedelere 3 kamyon gıda malzemesi gönderdi.

Güzel’in yeni ofisi FETÖ’nün arka bahçesinde

Demokrat Parti’nin ilk Türk delegesi olan Güzel’in, FETÖ’nün arka bahçesi ve ABD’deki en güçlü olduğu bölgelerden Pensilvanya’ya bağlı Whitehall kasabasındaki yeni işyerinin geniş katılımlı açılışı, FETÖ mensuplarını tedirgin edecek güç gösterisine dönüştü.

Açılış törenine ABD’nin federal ve yerel Cumhuriyetçi ve Demokrat Partili üst düzey siyasiler katılırken, Cumhuriyetçi Partili Kongre Üyesi Charlie Dent ile birlikte, Pensilvanya eyaletinin bir çok meclis üyesi, Lehigh County İdari Amiri, şerif, bölge savcıları ve belediye başkanları katılımcılar arasında yer aldı.

Törene, ABD’deki Türk toplum temsilcilerinden TASC Başkanı doktor Halil Mutlu, Amerika Diyanet Merkezi Başkanı Yaşar Çolak, TASC Danışma Kurulu Üyesi iş adamı Levent Ali Yıldız ve Ahıska Türk-Amerikan Dernekleri Konseyi Başkanı Aydın Mamedov gibi isimler de katıldı.

Gönderilen malzemeler arasında şişe suyu, Malatya kaysısı, organik kırmızı mercimek, kuru üzüm ve Smart Juice markalı çeşitli meyve suyu içececeklerle birlikte yaklaşık 2,5 kilogramlık paketlerde kuru kayısı bulunuyor.

Cumhuryietçi Partili Kongre Üyesi Dent’ten Güzel’e övgü

Cumhuriyetçi Partili Kongre Üyesi Dent açılışta yaptığı konuşmada, kasırga mağdurlarını yapılan yardımdan dolayı teşekkür ederken, Türk iş adamı Güzel’e övgüler yağdırdı. Dent ayrıca Güzel’in Türk-ABD ilişkilerinin geliştirilmesindeki katkısına değindi.

Törende konuşma Türk iş adamı Güzel de Lehigh Valley’e 30 yıl önce geldiğini bildirerek, iyi bir eğitim ve sıkı bir çalışmayla oluşturduğu ekibinin sağlıklı gıda konusunda taahhütte bulunan bir iş geliştirdiğini kaydetti.

Konuşmasında “ABD’nin kurucu babaları”ndan Benjamin Franklin’e ait “Bilgiye yapılan yatırım, en yüksek karı getirir” sözünü önrek veren Güzel, sağlıklı ve organik ürünlerlerle dolu kamyonun Teksas’a yola çıkacağını belirterek, “Bu ürünlerin ana kaynağı anavatanım Türkiye’dir.” dedi.

Güzel konuşmasında şunları kaydetti:

“Tıpkı Türkiye’deki Suriyeli mültecilere yardım etme zorunluluğum gibi, yardıma yardıma muhtaç Amerikalılara da yardım gönderme zorunluğunda olduğunu hissettim.”

Konuşmasının sonunda da, Franklin’in “Kendine veya başkalarına yararı dokunacak şeyler dışında harcama yapma.” sözünü kullanan Güzel, başarının iyi bir eğitim ve iyi bir ekiple ortaya çıktığını ve en önemlisi Allah’ın verdiği nimeti geri vermekle geldiğini kaydetti.

Dünya genelindeki okulları kapanan FETÖ üyelerinin kaçtığı ülkeler arasında ön sıralarda bulunan ABD’de, FETÖ lideri Fethullah Gülen’in yaşadığı Pensilvanya eyaleti FETÖ’cülerin en fazla yerleştikleri yerlerden biri olurken, ABD’ye yeni gelen bir çok FETÖ’cü Harvey tropikal fırtınasının vurduğu Teksas’ın Houston kentine yerleşiyor.

halil_mutlu_aydin_mamedov

nevin_bakir_aydin_mamedov

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.