Published On: Tue, Mar 14th, 2017

Hollanda’dan hukuku çiğneyen barbar uygulama

Hollanda’nın, Türkiye ve insanlık düşmanı teröristlere kuçak açarken, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’nun uçağının iniş izninin iptal etmesi ve Rotterdam’da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı  Fatma Betül Sayan Kaya’ya ve Türklere yönelik insanlık dışı ve özgürlükleri kısıtlayan uygulamaları tepki topladı.

Bakan Kaya’yı dudurum Türkiye’nin Rotterdam Başkonsolosluğuna gitmesine engel olduktan sonra, Türk göstericilerin üzerine barbarca bir tutum içerisinde atlarla ve köpeklerle yürüyen Hollanda’da polisi, Kaya’nın programını takip etmek üzere Rotterdam’a giden  TRT ve AA ekibinin bulunduğu araçtakilere kimlik kontrolü yaptı.

Yaklaşık bir saat sorguya tabi tutulan Türk gazeteciler ve bakanlık konvoyundaki yetkililerden bir an önce Hollanda’yı terk ederek Almanya’ya dönmeleri istenirken, araçlar, Hollanda polisinin nezaretinde ülke dışına çıkarıldı.

Başbakan Mark Rutte, ırkçı G. Wilders ve  Rotterdam’ın Faslı Müslüman Belediye Başkanı Ahmed Aboutaleb’in, Türk bakan Kaya’ya ve alanda toplanan Türklere yönelik barbar uygulamalarının merkezindeki siyasetçiler olduğu belirtiliyor.

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: Hollanda ile üst düzey ilişkiler askıya alındı

Kurtulmuş, Hollanda’nın skandal tavrına ilişkin, “Yapılanlar hiçbir ölçüye uymayan, hadsizlik ve terbiyesizlik içeren davranışlardır. Bunların kabul edilmesi, hiçbir ölçü bakımından mümkün değildir.” dedi.

Kurtulmuş, şunları kaydetti:

“Öncelikli olarak, şu anda izinli olarak yurt dışında bulunan Hollanda Büyükelçisi’nin bizim söylediğimiz hususlar yerine getirilinceye kadar Türkiye’ye dönmesinin yasaklanması, yani Türkiye’ye dönüşüne izin verilmemesi kararlaştırılmıştır.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>