New York’lu Kartalların şampiyonluk coşkusu

NEW YORK, Eren Abdullahoğlu – ABD’de yaşayan ve Beşiktaş USA çatısı altında toplanan Beşiktaşlı taraftarlar, New York’ta şampiyonluk balosu düzenledi.

New York’un Queens semtinde Terrace On The Park’ta düzenlenen kutlamaya Istanbul”da bu önemli gece için gelen Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Beşiktaş’ın Türkiye’nin en önemli sivil toplum örgütlerinden biri olduğunu belirterek, “Bence yurt dışında yaşayan insanlarımız için de dil, din, ırk ne olursa olsun, Beşiktaş’ın varlığı bölünmüşlükleri toparlayan bir neden. Burada ne siyaset var, ne o var ne bu var. Beşiktaş için insanlar bir araya gelmişler, Fenerbahçeli, Galatasaraylı misafirlerimiz de var. Bence çok önemli bir şey bu” dedi.
eren-eren-ab-031

Fikret Orman, önümüzdeki yıl da New York’ta kutlama yapılacağını, bu kutlamanın şampiyonluk kupası ile yapılıp yapılmayacağını zamanın göstereceğini söyledi. Fikret Orman, “Biz tabii ki şampiyon olmak istiyoruz ama rakiplerimiz de olmak istiyordur. Bundan sonrası futbol takımının performansına bağlı” diye konuştu.

Beşiktaş USA gecesinde, sahneye çıkan Hakan Altun, Zafer Algöz ve Tuğba Özay da ABD’de yaşayan Beşiktaşlılara unutamayacakları anlar yaşattı. Beşiktaşlı futbolcuların ve takımın imzalı formalarının da açık artırma ile satıldığı gecede, Beşiktaş’ın Senegalli oyuncusu Demba Ba için bestelenen şarkının ardından hangi futbolcu için beste yapılacağı da belli oldu.

Zafer Algöz ile birlikte sahnede konuklara keyifli anlar yaşatan Hakan Altun, Demba Ba’dan sonraki şarkının Beşiktaş’ın Kanadalı oyuncusu Atiba Hutchinson için olacağını söyledi.
Hakan Altun’un, Atatürk’ün anısına söylediği 10. Yıl Marşı’na tüm Beşiktaşlılar da eşlik etti.

New York Başkonsolosu Ertan Yalçın, Galatasaray USA ve Fenerbahçe USA derneklerinin yöneticileri ve co sayıda davetli katıldı. Gecenin ana sponsorlugunu Ali Baba Terrace be Babylon Lounge yaparken, Beşiktaş’ın şampiyonluk kupası da Istanbul’dan New York’a getirildi.

eren-ab-001
, ,

Leave a Reply

Your email address will not be published.