Published On: Sat, Sep 19th, 2015

New York Moda Haftası’nın ardından

Share This
Tags

New York – Selcuk Acar -ABD’nin New York kentinde 2016 ilkbahar-yaz koleksiyonlarının tanıtıldığı New York Moda Haftası sona erdi.

Dünyanın bir çok bölgesinden tasarımcıların defilelerde sergilenen kıyafetleri kadar defileleri izleyenler de şıklıkta birbirleriyle yarıştı.

Londra, Milano ve Paris moda haftaları maratonunun ilk ayağı olan ve 11-17 Eylül’de düzenlenen New York Moda Haftası’ndaki defileler bu yıl kent genelinde birbirinden çok faklı alanlarda gerçekleştirildi.

Givenchy’nin Haute Couture koleksiyonunu sergilediği defilede ünlü firmanın merdivenli konsepti mankenlere zor anlar yaşatırken, bazılarının düşmesine neden oldu. Sırp asıllı çağdaş sanatçı Marina Abramoviç’in defile için sanat direktörlüğü yapması, ABD Açık Tenis Turnuvası’nda elenen tenisçi Serena Williams’ın yenilgiden sonra soluğu defilede alması, moda haftasının akıllarda kalanları arasında yer aldı.

Down sendromlu İsveçli model Madeline Stuart ve Vitiligo hastası Kanadalı model Chantelle Brown-Young da moda haftasında podyuma çıkanlar arasındaydı.

Modacı Diane von Furstenberg defilesini Kendall Jenner, Irina Shayk, Gigi Hadid ve Jourdan Dunn gibi ünlü modellerle gerçekleştirdi.

Hafta boyunca Style dergisinin düzenlediği “Style Moda Haftası” gibi birçok moda etkinliğinden biri de gelecek vadeden genç tasarımcıların katıldığı “Walk Fashion Show” oldu. Miami’de yaşayan genç Fransız modacı Laureen Cohen, Laureen Couture koleksiyonunu “Walk Fashion Show”da tanıtan tasarımcılar arasında yer aldı.

Pamella Roland, ilkbahar 2016 defilesini Whitney Müzesi’nde yaparken, hafta boyunca birçok defile Hudson Nehri etrafındaki iskelelerde yapıldı.

New York Moda Haftası’nda 32 yıldır katılan Dennis Basso başta olmak üzere, Mark Badgley ve James Mischka kreasyonları en çok ilgi gören Amerikalı modacılar oldu.

Basso’nun defilesini izlemeye Paris Hilton ve Nicky Hilton Rothschild, Ivana Trump, Martha Stewart, Hoda Kotb, Judy Giuliani ve Neil Sedaka gibi Amerikan cemiyet hayatının önde gelen isimleri yer aldı.

Loni Edwards’ın ünlü köpeği Chloe The Mini Frenchie’yle Basso’nun defilesinde ilgi odağı olduğu Basso’nun defilesinde, Neil Sedaka da izleyicileri arasında yer alırken, defile müziğinin sahibiydi.

P1030263

Sarah Jane Wilde ve Stephen Jones, New York Moda Haftası çerçevesinde Chelsea’de düzenlenen bir defilenin ardından birlikte poz verdi.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>