New York’ta son 7 yılın en büyük yangın faciası

NEW YORK (TURKISH JOURNAL) – ABD’nin New York kentinde meydana gelen yangında yaşları 5 ila 15 arasında 7 kardeş haytını kaybetti.

New York’un Brooklyn ilçesinde Ortadoks Yahudi halkın yoğun olarak yaşadığı Midwood bölgesinde, cumartesi sabaha karşı meydana gelen yangın aynı evde bulunan 7 çocuğun feci şekilde hayatını kaybetmesine neden oldu.

New York İtfaiye Teşkilatı (FDNY) Daniel Nigro olayla ilgili yaptığı açıklamada, “New York’ta son 7 yıl içinde, yangının neden olduğu en büyük trajedi” diye konuştu.

Yangına yemekleri ısıtmak için kullanılan “kızgın levha”nın neden olduğunu bildiren Nigro,  “Şabat olduğuna inanıyorum ve insanlar yemekleri bu yolla ısıtıyordu. Fırın kullanmamaları gerekiyordu.” dedi.

Yangının  “ısıtma levhası”nda bir arıza oluşması sonucunda meydana geldiğini belirten Nigro, yangınla ilgili herhangi bir şüphelinin olmadığını söyledi.

Nigro, yangında hayatını kaybeden çocukların 5 ila 15 yaşları arasına olduğunu ve evin ikinci katındaki yatak odasında bulunduklarını bildirildi.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.