Erdoğan’ın zafer konuşması: ”Ahlak dışı siyaset, ihanet kaybetmiştir”

ANKARA (TURKISH JOURNAL) – Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 2014 Yerel Seçimleri’nden AK Parti’nin zaferle çıkmasının ardından yaptığı balkon konuşmasında ”Ahlak dışı montaj siyaseti ve ihanet”in kaybettiğini bildirdi.

Balkon konuşmasında ”Türkiye düşmanlarının maşalarının hayal kırıklığına uğradığını” belirten Başbakan Erdoğan, balkon konuşmasında şunları söyledi:

81 vilayeti, 77 milyon TC vatandaşını bu akşam bir kez daha muhabbetle kucaklıyor ve selamlıyorum.
Az önce binlerce kişinin toplandığı Üsküp meydanına telekonferansla bağlandım, onlara da hitap ettim.

Öncelikle Rabbimize, bize böyle büyük bir zafer ihsan ettiği için hamdü senalar ediyorum. Ya Rab ne büyüksün.

Filistinde, gözü seçim sonuçlarında olan, Türkiye’nin zaferini kendi zaferi olarak gören kardeşlerime teşekkür ediyorum.

Mısır’da bizim mcüadelemizi çok iyi anlayan kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Avrupa’nın bütün yerlerinde kalbi bizimle atan, coşkuyla şu zaferi kutlayan kardeşlerime teşekkür ediyorum.

Suriye’de bombaların altında, açlıkla kıtlıkla başbaşa, her an büyük acılar yaşayan, ama Türkiye’de AK Parti’nin zaferi için dua eden mazlum kardeşlerime teşekkür ediyorum.

Tıpkı Kurtuluş Savaşında olduğu gibi dünyanın dörtbir yanında Türkiye’ye ellerini semaya açarak dua eden aziz kardeşlerimize şükran duygularımı ifade ediyorum.

Elbette en büyük teşekkürü bu aziz millet hak ediyor.

Kardeşlerim, siz yeni Türkiye’nin istiklal mücadelesine sahip çıktınız. Büyük Türkiye ideallerine sahip çıktınız, her birinize teşekkür ediyorum. En başta kendi iradenize, siyasete, partinize, Başbakanınıza sahip çıktınız. Hepinize sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

İşte bugün 30 Mart. Ne dediler, 25 Mart’tan sonra kaos dediler. Kaosu gördük. Neydi o kaos, bu ülkenin ulusal güvenliğine, ne yazık ki müdahale ederek, Dışişleri bakanlığını dinleyecek kadar ihanet içinde olan vatan hainlerini tanıma fırsatı buldu. Onların kaos planı buydu.

Ne diyorum ben aylardır, bunların inine gireceğiz, inine. Zaman zaman bana bazı basın mensupları soruyor: Bu sene de balkon konuşması yapacaksınız. Balkon konuşmasından ne bekliyorsunuz? Bu bir. İki, muhalefet liderlerine niye sormuyorsunuz, “siz de balkon konuşması yapacak mısınız?”

Bunların böyle bir derdi yok. Şimdi bunların sesi soluğu çıkmayacak. Ne diyecekler, biz kazandık. Her nekadar yüzde 26-27-30 da alsak biz kazandık diyecek genel müdür. Öbürü çıkacak 12-13-14 de alsak biz kazandık diyecek.

Bu kardeşiniz ne dedi, eğer birinci parti olamazsak ben genel başkanlığı kazanırım dedi. Zira siyaset bunu ister. Makamı zenginleştirebiliyorsanız orada oturun, zenginleştiremiyorsanız bırakın gidin.

Kardeşim aziz milletimizin verdiği mesaj çok açık. Millet bugün Türkiye’ye ve dünyaya bir mesaj verdi. Ne dedi, Türk milleti geçilmez dedi. Biz bu ülkenin sahipleriyiz dedi. Millet eğilmez, Türkiye yenilmez dedi.

Kardeşlerim, bir Türkiye Cumhuriyetini, bu vatanı sokakta bulmadık.

Biz bu vatanı, Pensilvanya’ya veya onun buradaki işbirlikçilerine asla teslim etmeyiz. Bu akşam kaçanlar kaçtı. Dedim ya, inlerine gireceğiz. Evet, hesabını bunun ödeyecekler, bedelini ödeyecekler. Ulusal güvenliğimizi nasıl tehdit edersiniz? Suriye şu an bizimle savaş halinde.

Sandık sonuçları, kimin kazandığından çok kimin kaybettiğini gösterir. Şu ifadelerime lütfen dikkat edin. Bugün ahlak dışı siyaset kaybetmiştir. Kaset siyaseti, montaj, iftira, çamur siyaseti kaybetmiştir. Esersizlik siyaseti, plansız projesiz siyaset bugün kaybetmiştir. Ey genel müdür, eliniz bu kasetler olmasaydı siz bu seçim kampanyasında ne konuşacaktınız?

Statüko bugün çok büyük bir darbe almıştır. Kirli ilişkiler bugün kaybetmiştir. Vesayetçi odakların her türlüsü milletten tokadı yemiştir.

Ey buradaki yandaş medya, yandaş sermaye, hani siz demokrasinin karşısına konumlandırılmıştınız. Sandıkta bugün demokrasi kazandı. Sandıkta bugün irade kazandı. Ne oldu? Siyaset dışı müdahalelerle Türkiye’ye rota çizme sevdası içinde olanlar bugün sandıkta kaybettiler. Şimdi siz neredesiniz. Yalan, montaj siyaseti bugün yerle bir olmuştur.

Buradan muhalefet partilerine açık çağrı yapıyorum. Biz Ak Parti olarak bu seçim sonrasında da neticeleri analiz edeceğiz. 46-47-48 değil de, biz bunu niye 55 -60 yapamadık, şimdi bunu konuşacağız.

Ama muhalefetin böyle bir derdi var mı? Yok. Onlar her seçime girerken hep hazırlıksız yakalanırlar. Bize oy vermeyen vatandaşlarımızın da hissiyatlarını tabi ki değerlendireceğiz.

Kardeşlerim neye yandım, neye üzüldüm biliyor musunuz? Dışişilerinde olan olaydan sonra, Başbakanlık’taki böcek olaylarından sonra şu muhalefetin bir açıklamasını duydunuz mu? Bu vatana ihanettir, bu casusluktur, buna yönelik biz iktidarın yanındayız diye bir söylem duydunuz mu? Pensilvanya’yla birlikte hareket edenler bunu söyleyebilir mi?

Bu kaosu bekliyorlardı. Ekonomi çökecekti. Çöktü mü ekonomi. Daha da güçleneceğiz. Ekonomide de, siyasette de güçleneceğiz.

Artık eski Türkiye yok, yeni Türkiye var. Eski siyaset tarzıyla, eski muhalefet tarzıyla asla yeni Türkiye olmaz. Yeni Türkiye’nin yeni bir muhalefet anlayışına ihtiyacı var. Yeni Türkiye’nin artık ayrıştırıcı, kutuplaştırıcı bir muhalefete değil, 77 milyona aynı dille konuşan bir muhalefete ihtiyacı var.

Muhalefet partileri yöneticileri bu akşam aynaya bakmalı. Kendilerine sorular sormalı. Yaptıkları hataların fafrkıına vararak kendilerine mutlaka çeki düzen vermeli. Kollektif çalıştılar, CHP’nin zayıf olduğu yerde MHP’ye, MHP’nin zayıf olduğu yerde CHP’ye… Kollektif çalıştılar, adeta AK Parti’nin karşısında kamplaştılar. Üç çürük yumurta bir sağlam yumurta etmez.

Biz diyoruz ki, gelin, yeni bir sayfa açalım. Ey muhalefet, ey muhalefete gönül veren milletim. Türkiye sevdası her şeyin üzerinde olsun. Ne dedik, Türkiye kazanacaksa, biz kaybetmeye razıyız dedik. Ak Parti kaybetsin de Türkiye’ye ne olursa olsun anlayışı artık tarih olsun.

Kardeşlerim Allah’a sonsuz hamdediyorum ki, Türkiye’ye saldıranlar bugün hayal kırıklığı yaşamışlardır. Bu milletin içinden çıkan ama bu millete ihanet eden taşeronlar bu milletin nasıl aziz, ne kadar kahraman olduğunu bir kez daha görmüşlerdir.

Millet, istiklaline uzanan ellerii sandığa gömmüştür.

Millet, sinsi planları, ahlaksız tuzakları bugün bozmuştur. Milletin sağduyusu, basireti, hilelere galebe çalmıştır. Ülkesine, bayrağına sahip çıkan aziz milletime tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Rabbim bu aziz milleti korusun diye dua ediyorum. Bu millet ümmetin umududur.

Vaki hakikatler, fani şahsiyetler üzerine bina edilemez diyor Bediüzzaman. Biz ezelden gelen, ebede giden bir davanın sadece hizmetkarlarıyız. Biz bu millete efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik.

Biz, büyük bir dava taşının sadece hamallarıyız. Dün biz yoktuk ama bu dava vardı. Yarın biz olmayacağız ama bu dava var olacak. Dünya var oldukça inşallah ay yıldızlı bayrağımız dünyanın barış umudu olarak en yüksek burçlarda dalgalanmaya devam edecek.

Ne dedik, tek millet! Çünkü ben Türk’ü Türk olduğu için, Laz’ı Laz olduğu için, Kürt’ü Kürt olduğu için sevmiyorum. Beni yaratan Allah onları da yarattı diye seviyorum.
Devletin içinde devlet olmaz. 30-40 senedir nereye sızmışlarsa sızmışlar, biz iyi niyetimizin kurbanı olduk. Şimdi artık bunları ayıklama zamanı gelmiştir. Hukuk içinde, yasalar içerisinde. Çünkü bu tür şebekeleri artık ne millet hoşgörüyle karşılar, ne de biz karşılarız.

Kardeşlerim, bir şeyi daha sizlere özellikle hatırlatmak istiyorum. Rabbime çok şükür olsun ki, bize bu davanın bayraktarlığını yapma fırsatı verdi. Canımız pahasına ona sahip çıkmaya, onu yüceltmeye çalışacağız. Bize hangi emanet yüklenirse, ona sadakatle sahip çıkmaya çalışacağız. İnşallah son nefesimize kadar bayrağımızı, toprağımızı yüceltmenin mücadelesi içinde olacağız.

Kardeşlerim, bugün hiç kimse mahzun olmasın, hiçkimse üzülmesin. 77 milyon bilsin ki, bugün Türkiye kazanmıştır. 77 milyonun her bir ferdi bilsin ki bugün yeni Türkiye kazanmıştır. Bugün yeni Türkiye’nin büyük günüdür. Bugün 77 milyon bir ve beraber olarak, birbirine kardeş olarak Yeni Türkiye’nin zafer günüdür. Bugün mazlumların elinden tutan, hakkı her yerde savunan Türkiye kazanmıştır. Bugün çözüm süreci kazanmıştır. 77 milyonun ezeli ve ebedi kardeşliği kazanmıştır. 77 milyonun içinde tek bir kişi bile kaybetmemiştir.

Bize güvenen, bize inanan kardeşlerime teşekkür ediyorum. Dünyanın her yerinde, Türkiye için, Türkiye’nin istiklali için dualar edenlere teşekkür ediyorum. Genel merkezinden, il, ilçe, belde, ta sandık müşahitlerine kadar hepsine teşekkür ediyorum. Kadın kollarına, gençlik kollarına hepsine teşekkür ediyorum. Meclis üyelerine, il genel meclis üyelerine, belediye başkanlarına, muhtarlara başarılar diliyorum.

Rabbim, ülkemi milletimi korusun. Kardeşlerim Türkiye eğilmez, millet yenilmez. Zaferimiz kutlu mübarek olsun diyorum. Hepinizi yürekten selamlıyorum.

,

Leave a Reply

Your email address will not be published.