Published On: Fri, Aug 9th, 2013

Huckabee’nin neden ABD Başkanı olamadığı şimdi daha iyi anlaşıldı

Share This
Tags

DALLAS (TURKISH JOURNAL)

ABD’de Cumhuriyetçi Parti eski Başkan aday adayı Mike Huckabee, neden ABD Başkanı olamayacağını ispatlarcasına yaptığı İslam karşıtı açıklamaları ABD’de meydana gelen en son İslamaphobia eylemi olarak Müslümanlardan büyük tepki topladı.

2008’de Cumhuriyetçi partideki iddialı bir şekilde başladığı ABD Başkan adaylık ön seçim yarışını kaybeden Huckabee, muhafazakar Fox News’te yaptığı radyo programında, ABD’nin Ortadoğu’da büyükelçiliklerini kapatmasını konu ettiği sırada, Müslümanları hayvana benzeten açıklamaları sadece ABD yaşayan Müslümanları değil, sağduyu sahibi herkesi şoke etti.

Eski bir televaiz olan Baptist kilisesine mensup Mike Huckabee, Kuran’ı yakmaya kalkan papazdan sonra ABD’deki en ciddi İslam karşıtı çıkışı yapan kişi olurken, pot üstüne pot kırmadan da öteye giderek, ”Müslümanlar camide namaz kıldıktan sonra ipini koparmış başıboş hayvanlar gibi oluyorlar” ifadesini kullandı.

Huckabee, Anti-Semitizmin ve her türlü ayrımcılığın anayasal suç olduğu Amerika’da benzer sözleri, Yahudiler için söylemiş olsaydı, derhal işinden olacağı gibi, hakkında dava da açılacaktı. Hukcabee’ye dava açılıp açılmayacağı merak konusu.

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>