2. İstanbul Tasarım Bienali

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından ikincisi 18 Ekim-14 Aralık 2014’te düzenlenecek İstanbul Tasarım Bienali’nin küratörlüğünü Zoe Ryan üstlenecek.

İKSV’den yapılan açıklamaya göre, 18 Ekim-14 Aralık 2014’te düzenlenecek 2. İstanbul Tasarım Bienali, Vestel ve VitrA eş sponsorluğunda gerçekleştirilecek.

Bienalin küratör Zoe Ryan tarafından belirlenecek kavramsal çerçevesi, 2013 Kasım ayında düzenlenecek bir basın toplantısıyla açıklanacak.

2. İstanbul Tasarım Bienali’nin Danışma Kurulu, Vitra Design Foundation Yönetim Kurulu Başkanı Alexander von Vegesack, mimar Han Tümertekin, mimar, editör, yazar ve 1. İstanbul Tasarım Bienali küratörü Joseph Grima, tasarımcı ve 1. İstanbul Tasarım Bienali Direktörü Özlem Yalım Özkaraoğlu, UltraRPM Yönetim Kurulu Başkanı Paul McMillan, Yaşar Üniversitesi Rektör Yardımcısı, İzmir Akdeniz Akademisi Yönetim Kurulu Üyesi ve Tasarım Koordinatörü Prof. Tevfik Balcıoğlu ile grafik tasarımcı Yeşim Demir’den oluşuyor.

Britanyalı küratör ve yazar Zoe Ryan, Chicago Sanat Enstitüsü’nde (Art Institute of Chicago) Mimarlık ve Tasarım Bölüm Başkanı ve John H. Bryan Küratörü olarak görev yapıyor.

(AA)

Leave a Reply

Your email address will not be published.