Published On: Fri, Jul 5th, 2013

İstanbul’da Mursi’ye destek mitingi!

Share This
Tags

İSTANBUL (TURKISH JOURNAL)

Mısır’da Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin darbeyle görevinden alınmasına tepkiler sürüyor. Mısır’da yapılan askeri darbeyi protesto etmek amacıyla İstanbul’da binlerce kişi bir arya geldi.

25 Ocak 2011 tarihinde, Mısır’daki halk devrimiyle, iktidara gelen ve ülkenin ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı olan Muhammed Mursi’nin askeri darbeyle görevden alınması, Fatih Camii’ndeki Cuma namazı sonrasında gerçekleştirilen yürüyüş ve mitingle gösterisiyle protesto edildi.

İnsani Yardım Vakfı (İHH), Özgür-Der, Anadolu Platformu ve Araştırma Ve Kültür Vakfı (AKV), İnsan ve Medeniyet Hareketi, Akabe Vakfı, Hikmet Vakfı ve bir çok sivil toplum kuruluşunun öncülüğünde Fatih Camii’nde kılınan Cuma namazı sonrasında Saraçhane Parkı’na doğru yürüyüşe geçildi.

Mısır bayrakları ve Mursi’nin fotoğraflarını taşıyan ve aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu göstericiler, ”Siyonist Sisi”, “Defol Sisi, seninleyiz Mursi” gibi sloganlar attılar.

Mısır’daki askeri darbeye karşı, seçilmiş lider Muhammed Mursi ve Mısır halkına destek vermek amacıyla gerçekleştirilen protesto gösterisine, 10 bine yakın vatandaş katıldı.

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>