“Güçlü Türk-Amerikan ilişkileri, hem ABD hem Türkiye hem de dünya için kritik öneme sahip”

Coca-Cola CEO’su Kent, “Güçlü Türk-Amerikan ilişkileri, hem ABD hem Türkiye hem de dünya için kritik öneme sahip” dedi.

Coca-Cola CEO’su Muhtar Kent, Türkiye ile ABD’nin güçlü ilişkilere sahip olmasının bugün hiç olmadığı kadar önem taşıdığını söyleyerek, “Güçlü Türk-Amerikan ilişkileri, hem ABD hem Türkiye hem de dünya için kritik öneme sahip” dedi.

Kent, ABD’deki Türk çatı kuruluşlarından Türk Amerikan Dernekleri Asamblesi (ATAA) tarafından başkent Washington’da düzenlenen Türk Amerikan Ulusal Kongresi’nde konuştu.

ABD Kongresi’ndeki Türkiye Dostluk Grubu Eşbaşkanı, Demokrat Parti North Carolina milletvekili Virginia Foxx tarafından kürsüye takdim edilen Kent, konuşmasında ağırlıklı olarak, başarılarla dolu yaşam öyküsü, kariyerinde elde ettiği deneyimler, Coca-Cola’nın dünya genelindeki yapılanması ve faaliyetlerine değindi.

“Güçlü ilişkilere daha fazla ihtiyaç var”

Türk-Amerikan ilişkilerinin özellikle günümüzde taşıdığı öneme özel bir vurgu yapan Kent, “Güçlü bir Türk-Amerikan ilişkileri, bugün hiç olmadığı kadar önemli. Bu ilişkiler, hem ABD hem Türkiye hem de dünya için kritik öneme sahip. Dünyanın, Türkiye’nin ve ABD’nin, bu ilişkilerin güçlü olmasına bugün her zamankinden daha fazla ihtiyacı var” diye konuştu.

Türkiye ile ABD arasındaki iyi ilişkilerin köklü ve zengin tarihine işaret eden Kent, “Bunu hiçbir zaman unutmamalı ve bu bağların zayıflamasına asla izin vermemeliyiz. Bu salondaki fark oluşturan sizin gibi liderler sayesinde, geleceğimizin her zamankinden daha parlak olacağına eminim” ifadesini kullandı.

Kent, ABD’deki Türk Amerikalıların bugün, geçmişle kıyaslanamayacak düzeyde önemli ilerlemeler katederek büyüdüğünü, Amerikan hayatına ciddi katkılarda bulunduğunu ve önemli başarılara imza attığını belirterek, bazı başarı hikayelerinden örnekler verdi. Kent, “Buradaki Türk Amerikan toplumunun geleceğine dair çok heyecanlıyım” ifadesini kullandı.

“Dünyayı dönüştürecek inanılmaz bir nesil”

Kent konuşmasında, deneyimlerinden yola çıkarak, ABD’deki genç Türklere yönelik tavsiye ve mesajlar da verdi.

Salonu dolduran genç Türk Amerikalılara seslenen Kent, bu grubu “dünyayı dönüştürecek inanılmaz bir nesil” şeklinde tanımladı. Kent, “Size tavsiyem, nereye gitmek istiyorsanız korkmayın. Büyük hayaller kurun ve onların peşinden gidin” dedi.

(AA)

, , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published.