ABD’deki şiddet olayları durmak bilmiyor; Illinois’de 5 kişi ölü bulundu!

ABD’nin Illinois eyaletine bağlı Manchester’da tek katlı bir binada 5 kişi ölü halde bulundu. Polis olayla ilgili 1 kişiyi gözaltına aldı.

ABD’de yeni bir silahlı çatışma yaşandı. Amerikan televizyonu Foxnews’in haberine göre, Illinois eyaletine bağlı Manchester’da 5 kişi öldürülmüş halde bulundu.

Yerel saatle 04.45’te olay yerine giden polis bir kişiyi kaçmaya çalışırken gözaltına aldı. Foxnews silahlı saldırının tek katlı bir binada meydana geldiğini belirtti.

Manchester Belediye Başkanı Ronald Drake, saldırıda hayatını kaybedenler ve polisin gözaltına aldığı şüpheli hakkında henüz bir bilgileri olmadığını söyledi.

Illinois polis sözcüsü Monique Bond da, 5 kurbanın cesedini Çarşamba sabahı Illinois’in güneybatısındaki Springfield’de bulduklarını açıkladı. Bond saldırı ve kurbanlarla ilgili henüz ellerinde yeterli bilgi olmadığını ifade etti.Olay yerinin okullara yakın olması nedeniyle, kısa bir süre eğitime ara verildi. 950 öğrencinin bu durumdan etkilendiği açıklandı.

SALDIRGAN YAKALANDI
ABD’nin Illinois eyaletinde, 5 kişinin silahla öldürüldüğü, saldırganın yaralı olarak yakalandığı bildirildi.

Eyalet polis sözcüsü Monique Bond, eyaletin güneybatısındaki Manchester kasabasında 5 kişinin cinayete kurban gittiğini belirtti.

Bölgedeki iki okul müdürü ise polisin kendilerini arayarak bilgi verdiğini, kurbanların Manchester kasabasındaki bir evde silahla öldürüldüğünü, şüphelinin iri yapılı birisi olduğunu söyledi.
Manchester Belediye Başkanı Ronald Drake de şüphelinin polisle girdiği çatışmada yaralı olarak yakalandığını bildirdi.

(Kaynak: Ntvmsnbc)

Leave a Reply

Your email address will not be published.