ABD’de cephanlikte büyük patlama: 7 deniz piyadesi öldü

RENO (TURKISH JOURNAL)

ABD’nin Nevada eyaletinde askeri eğitim sırasında meydana gelen patlamada 7 deniz piyadesi öldü.

Amerikan Deniz Kuvvetlerine ait North Carolina’daki ”Camp LeJeune”den gelen askerlerin Nevada’daki Hawthorne Ordu Deposu’ndaki egitimi sirasında meydana gelen patlamada 7 deniz piyadesinin öldüğü, bir çok kişinin de yaralandığı bildirildi.

Olayla ilgili yapılan açıklamada, ölen askerlerin kimliklerinin olaydan 24 saat sonra açıklanabileceği belirtilirken, yaralıların tedavi altına alındığı, patlamanın nedeniyle ilgili soruşturmanın devam ettiği ifade edildi.

Yüzlerce binadan oluşan 600 kilometrekarelik bir alana yayılan bir yerde bulunan Hawthorne Ordu Deposu’nda bir çok şeşit askeri mühimmat ve patlayaıcı madde bulunuyor.

Reno’daki Renown Regional Medical Center’in sözcüsünün yaptığı açıklamada, yaralananların kaç kişi olduğuyla ilgili bir bilgi vermezken Saint Mary’s Regional Medical Center’dan bir yetklilinin açıklamasında, olay nedeniyle dışardan hasta kabul etmedikleri kaydedildi.

Nevada, 1920’lerde New Jersey’deki ana depoda meydana gelen patlama sonrasında seçilmiş ve en son patlamanın yaşandığı Hawthorne Deniz Mühimmat Deposu ise 1930 yılında hizmete açılmıştı.

Hawthorne Amerikan Ordusu için II. Dünya Savaşı sırasında üstlendiği hayati rolle tarihi bir yer tutuyor.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.