Published On: Sat, Nov 17th, 2012

Hollanda’da yılın girişimcilik ödülü, 2 Türk gencinin oldu

Share This
Tags

Hollanda’nın Leiden kentinde faaliyet gösteren Leiden Girişimciler Vakfı’nın bu sene ilkini düzenlediği “Yılın Girişimcilik Ödülü”, Asiye Gedik ve Nejla Bekdur adlı Türk gençlerine verildi.

Leiden Üniversitesi’nde öğrenim gören Gedik ve Bekdur, üniversitede aktif olan Biruni Öğrenci Derneği çatısı altında yaptıkları faaliyetler ile girişimciler ve öğrencileri buluşturmaya dönük çabalarından dolayı ödüllendirildi.

Biruni Öğrenci Derneği tarafından yapılan açıklamada, ödülün, Leiden’de düzenlenen ve Türkiye’nin Rotterdam Başkonsolosu Togan Oral ile Leiden Üniversitesi Rektör Yardımcısı Simone Buitendijk’ın da katıldığı törende Gedik ve Bekdur’a takdim edildiği belirtildi. Türk gençlerine başarı plaketinin yanı sıra 2 bin 500 avro para ödülü verildiği bildirildi.

Gedik ve Bekdur’un, özellikle bu yıl kutlanan Türkiye ile Hollanda arasındaki diplomatik ilişkilerin 400’üncü yılı çerçevesinde düzenledikleri faaliyetlerde işadamlarıyla öğrencileri bir araya getirdiğine değinen Leiden Girişimciler Vakfı Kurucu Başkanı Aart van Bochove, ödülün, gençlerin çabalarını teşvik etmek için verildiğini söyledi.

Üniversitede kurdukları Birunu Öğrenci Derneği vasıtasıyla şimdiye kadar birçok faaliyet gerçekleştirdiklerine işaret eden Asiye Gedik ve Nejla Bekdur ise kazandıkları para ödülüyle girişimci öğrencileri konu edinen bir kitap yazacaklarını ifade ettiler.

(AA)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>