‘Tazminat ve özür’de sessiz kalan İsrail’den mesajlı açıklamalara devam

Mavi Marmara saldırısı sonucunda meydana gelen Türkiye-İsrail arasındaki ilişkilerin normale dönmesi için, talebini defalarca dile getiren Türkiye’nin beklentisine hala cevap vermeyen İsrail’den eylem yerine mesajlı bir açıklama daha yapıldı. İsrail’in açıklamasına, Türkiye’nin tepkisini dile getiren Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ünal’ın sözleri de oldukça net oldu: “İsrailli yetkililerin basına beyanlar yoluyla mesaj vermeye çalışmak yerine ilişkilerin normalleşmesi için atılması beklenen adımları atmaları gerekmektedir”

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Selçuk Ünal, Türkiye’nin İsrail ile ilişkiler konusundaki tutumunda bir değişiklik olmadığını belirterek, “İsrailli yetkililerin basına beyanlar yoluyla mesaj vermeye çalışmak yerine ilişkilerin normalleşmesi için atılması beklenen adımları atmaları gerekmektedir” dedi.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ünal, İsrailli bir dışişleri yetkilisinin basına beyanları hakkında AA’ya açıklama yaptı.

“Türkiye-İsrail ilişkilerinin bulunduğu noktaya nasıl geldiği herkesin malumudur” diyen Ünal, şunları kaydetti: “Türkiye’nin bu konudaki tutumunda herhangi bir değişiklik bulunmamaktadır. İsrailli yetkililerin basına beyanlar yoluyla mesaj vermeye çalışmak yerine ilişkilerin normalleşmesi için atılması beklenen adımları atmaları gerekmektedir.”

,

Leave a Reply

Your email address will not be published.