Published On: Sat, Oct 13th, 2012

Davutoğlu’ndan; 3’lü Suriye, 2’li Libya görüşmesi

Share This
Tags

ANKARA (TURKISH JOURNAL)

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, BM ve Arap Birliği’nin Özel Temsilcisi El-Ahdar el-İbrahimi ve Arap Birliği Genel Sekreteri Nebil el-Arabi’yle üçlü bir görüşme yaptı.

Cezayirli emekli diplomat el-İbrahimi ile kıdemli Mısırlı diplomat el-Arabi’nin hazır bulunduğu toplantıya, Davutoğlu’yla birlikte Türkiye’ye geri çağrılan Şam Büyükelçisi Ömer Önhon, Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Elçi Selçuk Ünal ve eski BM ve Arap Birliği’nin eski Suriye Temsilcisi el-Brahimi’nin sözcülüğünü yapan Ahmad Fawzi de katıldı. Bir önceki Suriye Temsilcisi Kofi Annan’ın da sözcülüğünü yapan Mısır asıllı eski Reuters muhabiri Fawzi, BM’nin New York’taki Merkezi’nden Basın ve Medya Bölüm başkanlığı görevinden emekli olduktan sonra, Cenevre’deki BM merkezine dışardan İletişim Danışmanı olarak hizmet veriyor.

Davutoğlu, Suriye’deki son gelişmelerin ele alındığı üçlü toplantının dışında, Libya Milli Güçler İttifakı Başkanı Mahmut Cibril ile de başbaşa ikili bir görüşme daha gerçekleştirdi. Görüşmede, Libya’daki gelişmeler ele alındı.

Başlangıcında, gazetecilerin sadece görüntü almasına izin verilen basına kapalı olarak gerçekleşen görüşmeler yaklaşık 1 buçuk saat sürdü.


(Fotoğraf: AA)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>