Published On: Wed, Sep 26th, 2012

New York’taki Balkan toplantısına katılan Davutoğlu aynı oteldeki NATO yemeğinde

Share This
Tags

NEW YORK (TURKISH JOURNAL)

New York’ta düzenlenen Balkan Amerikan Dernekleri Federasyonu’nun (FEBA) toplantısına katılarak bir konuşma yapan Davutoğlu aynı oteldeki NATO yemeğinde ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton ile görüştü.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yerine Türkiye’yi New York’taki Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu 67. dönem toplantılarında temsil eden Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, temaslarına devam ediyor.

Dışişleri Ahmet Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu ile birlikte, Waldorf Astoria Hotel’de FEBA’nın öncülüğünde düzenlenen Balkan ülkelerinden temsilcilerin hazır bulunduğu ”Yol Haritası 2012 – Toplumun Şekillenmesinde Kadının Rolü” başlıklı toplantıya katılarak bir konuşma yaptı. Bakan Davutoğlu daha sonra eşsiz olarak aynı otelde yapılan ”Trans Atlantic” akşam yemeğine katıldı. Toplantının sonunda da FEBA, Sare Davutoğlu ve Başbakan Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ı, ”Yol Haritası 2012” özel ödülüyle onurlandırırken, Erdoğan’ın ödülü, adına Sare Davutoğlu’na takdim edildi.

ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton’ın ev sahipliğinde, başta NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen, İngiltere Dışişleri Bakanı William Hague ve çok sayıda davetlinin bulunduğu basına kapalı yemeğin ardından herhangi bir açıklama yapılmadı.

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>