Published On: Mon, Jun 18th, 2012

Başbakan Erdoğan’ı, Meksika’dan önce, Şikago ağırladı

Share This
Tags

ŞİKAGO (TURKISH JOURNAL)

Meksika’nın Cabo San Lucas şehrindeki G20 Zirvesi’ne katılacak olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın uçağı Şikago’da mola verdi.

Başbakan Edoğan ve beraberindeki 40 kişilik Türk heyetini taşıyan özel uçak, ABD’nin Şikago kentinde yakıt ikmali için uğradı.

Şikago Saati ile, sabah 8:00’de Uluslararası Rockford Havalaalanı’na inen Erdodoğan’ın uçağını, Türkiye’nin ABD Büyükelçisi Namık Tan karşıladı. Başbakan Erdoğan’ı karşılayanlar arasında, Büyükelçi Tan’la birlikte, Şikago Başkonsolosu Fatih Yıldız, Şikago’daki Türk Hava Yolları yetkilileri ve Uluslararası Rockford Havalaalanı Müdürü, Mike Dunn da hazır bulundu.

Edoğan ve beraberindeki Türk heyet, yakşalık 50 dakika kaldıkları havaalanında, havaalanı müdürü Dunn tarafından özel olarak ağırlanırken, Başbakan Erdoğan’ı taşıyan uçağın alana inişi yerel televizyon kanalına da haber oldu. Müdür Dun, ”Böyle seçkin konuğu ve beraberindeki Türkiye’den gelen heyeti ağırlamak, havaalanımıza vitrin sağlayan çok önemli fırsat oldu.” diye görüş bildirdi.

Edoğan’ın uçağı, sabah saat 8:55’de Cabo San Lucas’a havalandı.

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>