Kıbrıs’ta ‘Küçük İsrail’ projesi!

Yahudi lobisinin elindeki kara parayla Kıbrıs’ta tefecilik yaptığı ve yerli işbirlikçilerle sahil kesiminde arazi toplayarak “Küçük İsrail Projesini” devreye sokmaya çalıştığı iddia edildi. Konuyla ilgili uyarıda bulunan Kıbrıs İnsan Hak ve Özgürlükleri Derneği Genel Başkanı Hasan Dede Tarhan, İsrail’in ileriki yıllarda enerjinin merkezi olan Akdeniz havzasını kontrol altında tutmak için Kıbrıs Adasında adata Küçük bir İsrail kurmak peşinde olduğunu söyledi.

KKTC’DE NELER OLUYOR?

Tarhan, Yahudi lobisinin elde ettikleri kara paraları Kıbrıs’ta ki bazı bankalarda tuttuklarını, tefecilik yaptıklarını ve arazi toplayarak “Küçük İsrail Projesini” Kıbrıs’ta devreye soktuklarını ifade etti. Yahudi işadamlarını İsrail hükümetinin desteklediğini de ifade eden Tarhan, “Şuanda Büyükkonuk, Bahçeli, Tatlısu, Karpaz, Dipkarpaz, Yenierenköy ve Sadrazamköy bölgelerinde araziler, yerli işbirlikçiler tarafından el altından İsrailli işadamlarına satılıyor” dedi.

VAAT EDİLMİŞ TOPRAKLAR VE AKDENİZ

Terör devleti tarafından hazırlanan tüm haritalarda “Vaat Edilmiş Topraklar” içerisinde Kıbrıs’ın gösterildiğini hatırlatan Tarhan, Yahudi işadamlarının yaptıkları gizli yatırımlar ile Kuzey Kıbrıs’taki sahil şeridini parsellediklerini söyledi. Tevrat’ın Tesniye bölümünde yer alan, “Ayak basacağınız her yer, sizin olacak. Sınırlarınız çölden Lübnan’a, Nil’den Toros Dağlarına ve Fırat Irmağından Akdeniz’e kadar uzanacak” kısmını hatırlatan Tarhan, unutulmasın ki burada yer alan Akdeniz, Kıbrıs’tır. Bunu birçok Haham da açıklamıştır” diye konuştu.

114 İSRAİL FİRMASI ARAZİ KAPATIYOR

KKTC’de arazi alan İsrail firmalarının rakamlarının da deşifre olduğunu ancak Türkiye medyasına yansımadığını ifade eden Tarhan, “Toplam 114 şirket adı bizim medyamız tarafından ortaya çıkarıldı. Yasaları aşmak için şeytanca planlar yapan şirketler, aldıkları tapuları yerli işbirlikçilerin üstüne yapıyor. O isimler ile şirketlerin ilişkileri de Yeni Volkan Gazetesi tarafından deşifre edildi. İsrail Kıbrıslı Rumlar ile yakınlaşırken, Kıbrıs Türk tarafında toprak almaya devam ediyor ama tehlike gündeme getirilmiyor” dedi.

AKDENİZ HAVZASINI KONTROL ETMEK İSTİYORLAR

İsrail’in son dönemde Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi ile ekonomik, siyasi ve askeri anlaşmalar imzalandığını da belirten Tarhan, silah anlaşmaları konusunda gizli çalışmaların yapıldığını belirtti. Güney Kıbrıs Rum Yönetiminin, İsrail ile Akdeniz’in paylaşılması anlamına gelen Münhasır Ekonomik Alan anlaşmasını imza attıklarını da hatırlatan Tarhan, “İsrail Akdeniz havzasını kontrol altında tutmak için her yolu deniyor” diye konuştu.

(Aslan Değirmenci, Milat Gazetesi)

,

Leave a Reply

Your email address will not be published.