Published On: Mon, Apr 9th, 2012

İran basınındaki haberlere Türkiye’den yalanlama

Dışişleri Bakanlığı, Ahmet Davutoğlu ile İran Ulusal Güvenlik Konseyi Sekreteri Said Celili arasındaki telefon görüşmesiyle ilgili iddiaları yalanladı.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Selçuk Ünal, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile İran Ulusal Güvenlik Konseyi Sekreteri Said Celili arasındaki telefon görüşmesi ile ilgili olarak İran basınında çıkan iddiaları yalanlayarak, bu tutumu kınadı.

Sözcü Ünal, bugün İran basınında yayımlanan bir haberde Bakan Davutoğlu’nun İran Ulusal Güvenlik Konseyi Sekreteri Celili ile yaptığı telefon görüşmesi hakkında bazı iddiaların yer aldığını hatırlatarak, ”Söz konusu iddialar hiçbir surette gerçeği yansıtmamaktadır. Bahse konu temelsiz ve asılsız haberi yapan haber ajansının basın etiğiyle bağdaşmayan bu tutumunu şiddetle kınıyoruz” dedi.

İran basınında yayımlanan bazı haberlerde Davutoğlu’nun Celili ile telefon görüşmesinde, ”P5 1 ülkeleri ile İran arasında yapılması öngörülen müzakereler hakkında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamaları hususunda İran tarafından özür dilediği” iddiaları yer almıştı.

(AA)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>