Published On: Sun, Mar 25th, 2012

Suriye, Türkiye sınırındaki köyleri bombalıyor

Share This
Tags

Suriye ordusuna bağlı taarruz helikopterleri ile tanklar Türkiye sınırında Halep’in Azez ilçesinde muhaliflerle çatışmaya başladı. Çatışma sesleri Suriye sınırındaki Türk köylerinde duyuldu.

Edinilen bilgiye göre, sabah saatlerinden itibaren Suriye helikopterleri Azez ilçesi üzerinde keşif yaptı. Daha sonra Öncüpınar Sınır Kapısı’nın karşısında bulunan Esselame Sınır Kapısı’nın yan tarafından bulunan Sucu köyüne tanklar eşliğinde saldırı başlatan Suriye ordusu taarruz helikopterlerinin desteğiyle muhaliflerle çatışmaya başladı. Türkiye sınırına 20 kilometre mesafede bulunan Halep Askeri Hava Üssü’nden kalkan helikopterler, Kilis’e 7 kilometre mesafede bulunan Halep’in Azez ilçesine bağlı Sucu köyü ve çevresinde konuşlanan muhaliflerin bulunduğu alanları bombalamaya başladı. Suriye tankları ile topçu birliklerinin de kullanıldığı çatışmada silah sesleri Türkiye sınırından duyuldu. Suriye sınırına yakın yerlerdeki vatandaşlar, damların üzerine çıkarak çatışmayı izledi. Dumanların yüklediği çatışma bölgesinde hale Suriye askerleri ile muhalifler arasında çatışma sürerken çok sayıda ölü ve yaralı olduğu bildirildi.

(MEHMET ALİ DAĞ, KİLİS -İHA)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>