Türkiye’de, belli bir kesim, ortak bayram Nevruz’u, kötü emeleri için kana buladı

Türk dünyası ve bölge ülkelerinin ortak bahar bayramı Nevruz’u, Türkiye’de her yıl belli bir kesimin sahip çıkıp, kötü emellerine alet etme girişimi, bu yıl devam etti. İzinsiz yapılan Nevruz kutlamalarında açılan ateşte 2 polis yaralandı.

Yüksekova Kaymakamı Üzeyir Aziz Özeren, izinsiz nevruz kutlaması için toplanan göstericilerin arasından açılan ateş sonucu 2 polis memurunun yaralandığını belirtti.

Kaymakam Özeren, izinsiz nevruz kutlaması için Cengiz Topel Caddesi’nde toplanan kalabalığa dağılmaları yönünde uyarıda bulunulduğunu, ancak güvenlik güçlerine taşlı saldırıda bulunulduğunu söyledi. Güvenlik güçlerinin müdahalesi sonucu kalabalığın dağıldığını ifade eden Özeren, grupların daha sonra tekrar toplandığını belirtti.

Özeren, ”Grubun arasından güvenlik güçlerinin üzerine uzun namlulu silahlarla ateş açıldığını, bir panzer sürücüsü ile yanındaki polis memurunun yaralandığını” belirterek, yaralı polislerin sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi.

Üzeyir Aziz Özeren, göstericilerin arasında polise uzun namlulu silahla ateş açan bir kişinin polis tarafından tespit edildiğini kaydederek, ”Polise uzun namlulu silahla ateş açan kişi özel harekat timlerinin karşılık vermesi üzerine yaralanarak mahalle arasına kaçmış. Uzun namlulu silahlı saldırganın yakalanması için kaçtığı bölgeye hava destekli operasyon başlatıldı” dedi. (HAKKARİ-AA)

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.