New York’ta, Galatasarayliların kendinden geçtiği balo

Galatasaray USA Derneği, Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal ve takımın eski kalecilerinden Faryd Mondragon gibi isimlerin katıldığı çoşkulu bir balo düzenledi.

30 Ocak 2012 Pazartesi
NEW YORK (TURKISH JOURNAL)

Galatasaray USA Derneği, Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal ve takımın eski kalecilerinden Faryd Mondragon gibi isimlerin katıldığı çoşkulu bir balo düzenledi.

New York’taki Sheraton Towers Otel’de düzenlenen balo, bir spor kulübünün olağan taraftar etkinliğinden çok, adına ”Asaletin gecesi” denerek, daha çok ayrı bir inanışmışcasına kalabalığın bir birinden geçip, akıl ve mantığın üzerine çıktığı, ”Varlığım, varlığına armağan olsun” şeklinde hep bir ağızdan şarkıların söylendiği bir şölene dönüştü.

Galatasaray USA Derneği Başkanı Tolga Sağıroğlu’nun konuşmasıyla başlayan geceye 700 kişi katılırken, etkinlik için Türkiye’den gelen Başkan Ünal Aysal baloya gelen davetli gurubuna hitaben yaptığı uzun konuşmasında taraftarlara ”Bugün Galatasaray için ne yaptınız” diye sorduğu dikkat çekti.

Türkiye’nin New York Başkonsolosu Levent Bilgen de, Galatasaray’ın bir marka olduğunu ifade ederek, Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal ile yaptıkları görüşmede Galatasaray’ın ABD’de yapacağı maçları ele aldıklarını açıkladı.

Gecede, Türkiye’nin New York Başkonsolosu Levent Bilgen, Galatasaray Yönetim Kurulu üyesi Dinçer Azaphan ve Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu’nun yeni başkanı Ali Çınar dışında, FB USA Derneği yöneticileri, Ekmel Anda, Turgay Kadıoğlu ile birlikte, Beşiktaş USA Derneği yöneticisi işadamı Emrah Öğüt de yer aldı. İşadamı Ali Rıza Doğan Galataray’lı futbolcu Selçuk İnan’ın formasını açık artırmada bin 500 dolara satın alarak Galatasaray Derneği’ne destek verirken, Mondragon’un imzaladığı eldivenler ise, bin 600 dolara alıcı buldu.

Galatasaray’ın eski kalecilerinden Faryd Mondragon’a bir plaketin veridiği gecede, Türkçe konuşan Mondragon, Galasaray’da kariyerinin en güzel yıllarını geçirdiğini vurguladı ve ”Ben de Galatasaray ailesinin bir parçasıyım” dedi.

ABD’de yaşayan İlhan Sami Özülü ve Türkiye’den gelen Altay’ın sahne aldığı Galatasaray’ın görkemli gecesinde sunuculuğu ise, Lig TV Maraton programından Birsu Eren ve Galatasaray USA derneğinin Yönetim Kurulu üyesi Ahmet Bodur birlikte yaptılar.

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.