Published On: Fri, Oct 28th, 2022

ABD’de Cumhuriyet Bayramı çoşkusu

WASHINGTON (TURKISH JOURNAL)- Ali Çınar- ABD’deki resmi temsilcilikler ve Türk sivil toplum kuruluşları, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle ülke genelinde bayramı kutlamaları düzenliyor.

Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Murat Mercan, Büyükelçilik rezidansında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resepsiyonu düzenledi. Türk-Amerikan toplumu üyelerinin bir araya geldiği kutlama programı çerçevesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhuriyet Bayramı mesajı davetlilere okundu.

Büyükelçi Mercan bu programdan önce gündüz saatlerinde ise, ABD Dışişleri Bakanlığı temsilcileri başta olmak üzere, başkent Washington, DC’de bulunan yabancı misyon temsilcileri ve ABD’li kanaat önderlerinin katıldığı bir başka resepsiyona ev sahipliği yaptı.

Büyükelçi Sinirlioğlu Türkevi’ndeki resepsiyonun ev sahibi

New York’ta ise Türkiye’nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Feridun Sinirlioğlu Türkevi’nde öğlen saatlerinde düzenlenecek Cumhuriyet Bayramı resepsiyonuna ev sahipliği yapacak.

29 Ekim Cumartesi Wall Street’e Türk Bayrağı göndere çekilecek

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde Wall Street yakınındaki Bowling Green Park’a öğleden önce 11:30’da, İbrahim Kurtuluş’un önderliğinde, Türk bayrağı göndere çekilecek. Törene New York Belediye Başkanı Eric Adams’ın da katılması bekleniyor.

Connecticut eyaletinde de Göknur McAvoy’un liderliğinde, Wolcott şehri belediye binasına Türk bayrağı göndere çekilecek.

Türk-Amerikan Dernekleri Federasyonu da aynı gün New York’ta, Brooklyn Belediye binasında özel bir Cumhuriyet Bayramı programı düzenleyecek.

Chicago, Boston, Kuzey ve Güney Kaliforniya dahil, ABD’nin birçok bölgesinde sivil toplum kuruluşları 29 Ekim Cumhuriyet bayramı nedeniyle özel bir kutlama programı düzenliyor.

New Jersey’de Lincoln Tüneli yakınında billboardlu Cumhuriyet bayramı kutlama

New Jersey’de de Deniz Çelik’in girişimleri sonucunda, Manhattan, New York’a geçiş için kullanılan Lincoln tünel billboardunda “Türkiye 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu olsun” mesajı yayınlandı.

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>