Published On: Sat, Jul 2nd, 2022

Michelin ödüllü Türk restoranı El Turco’ya New York’ta “yıldız”lı açılış

EAST HAMPTON (GOLDEHNHORN AJANSI)- ABD’de, Türk misafirperverliği ile birlikte tamamen otantik Türk-Osmanlı mutfağını temsil eden ve açıldığından yaklaşık bir yıl sonra kazandığı Michelin Ödülü’yle başarısını taçlandıran Türk restoranı El Turco,  New York’a bağlı East Hampton’da, sanat ve iş dünyasının yıldız isimlerinin katıldığı özel geceyle hizmete girdi.

ABD’nin Miami kentinde modern Türk-Osmanlı mutfağı mönüsüyle bir ay önce Michelin ödülü alan ilk ve tek Türk restoranı El Turco, ABD sosyetesinden ünlü isimlerin yaşadığı East Hampton’da ikinci şubesini açtı. 

Açılışa, “Jerry Maguire” filmindeki rolüyle Oscar ödülü kazanan Cuba Gooding Jr, daha önce “Men of Honor” filminde birlikte rol aldığı kız arkadaşı Robert De Niro’nun kızı Claudine de Niro gibi seçkin bir davetli grubu katıldı. 

El Turco East Hampton, önceki ay Gayrimenkul Geliştirme Ödülleri (RED Awards) kapsamındaki “Yılın Gayrimenkul Yatırım Temsilcisi” ödülünü alan vizyoner iş adamı ve mimar Çağrı Kanver ile başarılı işletmeciler Gökhan ve Nurdan Yüzbaşıoğlu’nun girişimiyle hizmete girdi.

Claudine de Niro (Sol 3) Çağrı Kanver (Sol 4), Cuba Gooding Jr (En sağ).
Fotoğraf: Goldenhorn Ajansı.

Goldenhorn Ajansı’na açıklamada bulunan El Turco’nun kurucularından usta işletmeci Gökhan Yüzbaşıoğlu, “zengin Osmanlı yemek kültürünün etkisiyle oluşturduğumuz menümüzü küçük dokunuşlarla El Turco’ya özel hale getirdik ve menüyü Türk misafirperverliği ile harmanladık” dedi.

Çağrı Kanver, Cuba Gooding Jr ve Gökhan Yüzbaşıoğlu. Fotoğraf: Goldenhorn Ajansı.

Açıklamasında, Osmanlı coğrafyasındaki lezzetlerle harmanlanmış zengin kültürel mirasın geleneksel sunumuyla konukları eşsiz mutfak yolculuğuna çıkaracaklarını ifade eden Yüzbaşıoğlu, “44 Three Mile Harbour Road, East Hampton” adresinde açılan El Turco’da müşterilerin, ünlü Türk misafirperverliği ile karşılanacağını sözlerine ekledi.

Oscar Ödüllü Cuba Gooding Jr ve Çağrı Kanver. Fotoğraf: Goldenhorn Ajansı.

Başarılı şef Güney’in öncülüğünde hazırlanan menüde, Ermeni usulü pilaki dahil, Türkiye’nin Ege, Akdeniz ve Güneydoğu bölgesinden özel seçilen yemekler bulunuyor.

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>