Published On: Tue, Oct 19th, 2021

FBI’den Putin bağlantılı Rus milyarderin ABD’deki evlerine baskın

NEW YORK (TURKISH JOURNAL) – ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ajanları, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le yakın bağlantısı olduğu belirtilen Rus milyarder Oleg Deripaska’nın Washington ve New York’taki evlerine baskın düzenledi.

FBI janları 2018’de ABD’nin yaptırım listesine giren Rus iş adamı Deripaska’nın New York’taki evinde arama yaptı.

FBI sözcüsü, kurumun evde mahkeme kararıyla alınan arama emri faaliyeti yürüttüğünü ifade ederken detaylı bilgi vermedi.

Deripaska’nın Sözcüsü Larisa Belyaeva ise Rus haber ajansı TASS’a yaptığı açıklamada aranan evlerin Rus iş adamının akrabalarına ait olduğunu ileri sürdü.

New York’taki aramada FBI’ın Kanıt Müdahale Ekibinin bir üyesi ajanın elinde kutular taşıdığı ABD haber kanallarının görüntülerine yansıdı.

FBI’nin Washington’daki aramasında ise, kentin en zengin mahallesinde bulunan bir evin ön bahçesinde sarı renkli büyük harfle “SUÇ SAHASI GİRMEYİN” yazan şerit çekildiği ve burada da ajanların kutular taşıdığı görüldü.

Deripaska’nın, ABD Başkanı Donald Trump’ın 2016 ABD başkanlık kampanyasının bir dönem başkanlığını yapan Paul Manafort ile 2000’li yılların başında iş bağlantısı olduğu biliniyor.

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>