Published On: Sat, Oct 16th, 2021

Türk sporcu Ali Can Çelik, New Jersey’in “En iyi 100 genç futbolcusu” arasında

NEW JERSEY (TURKISH JOURNAL)- Ali Çınar- New Jersey’de yaşayan genç Türk sporcu Ali Can Çelik, eyaletin “En iyi 100 genç futbolcusu”ndan biri seçildi.

Okulların açılması ile 2021-2022 Liseler Arası Genç Futbol Müsabakaları da başladı. Bu dönem 7 gol atıp 5 gol attıran 16 yaşındaki Ali Çelik New Jersey‘deki “en iyi 100 genç futbolcu” listesine girmeyi başardı. Lyndhurst lise takımında oynayan Ali Çelik, 5 yıldır Clifton Stallions futbol okulunda futbol eğitimini sürdürüyor.   


En son oynadığı Lyndhurst-Leonia maçında bir gol atarak takımının 4-1 karşı takımı yenmesine büyük katkı sağlayan Çelik, takımının gözdelerinden olurken, her maçta ilk 11 de oynayan nadir oyunculardan.

Koyu bir Fenerbahçe taraftarı olan Ali Çelik, ilerde sarı-lacivertli formayı giymek istiyor.  New Jersey eyaleti Amerikan Milli Futbol takımına birçok genç futbolcu veren eyalet olarak da biliniyor.

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>