Published On: Fri, Aug 27th, 2021

Azerbaycan’ın yeni ABD büyükelçisi Hazar İbrahim, New York ve çevresinde yaşayan Azerbaycanlılarla buluştu

Share This
Tags

NEW YORK – Report News Agency, Vusala Abbasova- Azerbaycan Cumhuriyeti’nin ABD’ye yeni atanan Olağanüstü ve Tam Yetkili Büyükelçisi Hazar İbrahim, New York ve çevre eyaletlerde yaşayan Azerbaycan toplumunun üyeleriyle bir araya geldi.

Azerbaycan’ın yeni atanan ABD Başkonsolosu Ceyhun Novruzov’un, Azerbaycanlı yurttaşların çeşitli konularda sorularını yanıtladığı toplantıda, Novruzov bu konuda somut adımlar atılacağının sözünü verdi.

Görüşmede diplomat, toplumun aktif üyeleri, çeşitli üniversitelerde çalışan ve okuyan gençler, derneğin Amerika Birleşik Devletleri’ndeki lideri, topluluk üyelerinin COVID-19 salgını sırasında karşılaştığı sorunlar, gerekli aşı pasaportlarının alınması ile bir araya geldi. Amerika Birleşik Devletleri’ne giriş ve çıkış için, aşı ve pasaportların uzatılması ile ilgili olarak yurttaşlarımızın karşılaştığı zorlukları da tartıştı.

Büyükelçi İbrahim, yakın gelecekte, yurttaşlarımızın çoğunun yaşadığı Amerika Birleşik Devletleri’nin birçok şehri ve eyaletinde mobil konsolosluk hizmetlerinin başlatılacağını söyledi. Washington’a gelemeyen Azerbaycanlıların sorunlarının yaşadıkları şehirlerde çözüleceğini İbrahim, konsolosluğun internet sitesinde yer alan bilgilerin düzenli olarak güncelleneceğini ve soruların modern gereksinimlere uygun olarak derhal yanıtlanacağını kaydetti. İbrahim ayrıca dünyanın bütün ülkelerinde olduğu gibi tüm Azerbaycanlıların birlik ve beraberliğinin önemini vurguladı.

Yaklaşık iki saat süren görüşmede toplum üyeleri büyükelçiye gelecek planları hakkında bilgi verdi ve birçok konuyu ele aldı. “Hemşerilerimize her konuda destek vermeye hazırız” diyen Büyükelçi İbrahim, bu tür toplantıların düzenli olarak yapılacağını sözlerine ekledi.

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>