Published On: Thu, Jul 22nd, 2021

ABD’den Türkiye’ye futbolcu transferi

Share This
Tags

NEW YORK (TURKISH JOURNAL) – Ali Çınar – ABD’nin Connecticut eyaletinde yaşayan, eski milli futbolcu Hikmet Aslan’ın oğlu Brio Acar Aslan, U-18 Türk Milli Futbol Takımına seçildi. Milli takimin daveti üzerine İstanbul’a gelen Aslan, Milli Takımlar kamp merkezinde başarılı bir kamp dönemi geçirdi. Kamp sonrasında Türkiye’de kalarak çalışmalarına aralıksız devam eden Brio Acar büyük yeteneği sayesinde Türkiye’den ve yurt dışından bir çok kulübün ilgi odağı oldu. Genç yetenek Açar şimdiden büyük kulüplerin radarına girmiş durumda.

Hikmet Arslan, ABD’ye bilhassa Doğu Yakasına gelen her Türk öğrenci tanımıştır.Hartford Üniversitesi’nde Uluslararası Öğrenciler Kabul Bölümünün başında görev yapmasının dışında, üniversite futbol antrenörü olarak da çalışmıştı. Yaklaşık 30 yıldır ABD’de akademik ve spor alanında (futbol) üniversite, kulüp takımları, akademilerde görevleri dışında Güney New England Türk-Amerikan Derneği’nin de başkanlığını yapıyor. 

Connecticut eyaletinde Amerikalı çocuklara ve gençlere futbol eğitimi veren Hikmet Aslan, oğlunu da küçüklüğünden beri yetiştirdi. İleri dönemlerde A-Milli Takıma ve 4 önemli büyük spor kulübünden birinde oynamasını beklediğini belirten Acar, ABD’den umarım daha fazla gencimiz Türkiye’de top kosturma umudunun olduğunu da Turkish Journal’a iletti.

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>