Trump, Beyaz Saray’dan Biden’ın yemin törenine katılmadan Florida’ya uçtu

WASHINGTON DC (TURKISH JOURNAL) – ABD Başkanı Donald Trump, seçilmiş Başkan Joe Biden’ın yemin törenine katılmadan askeri helikopterle Florida’ya gitmek üzere Beyaz Saray’dan ayrıldı.

Beyaz Saray’da bir dönem başkanlık yapan ve Temsilciler Meclisi’nde hakkında iki kez azil kararı alınan ilk başkan olan Trump, Andrew Askeri Havalimanı’nda Başkan olarak sevenlerine son kez seslendi.

Konuşmasına birlikte çalıştığı ekibe teşekkür eden Trump, “Gerçekten olağanüstü bir 4 yıldı. Hepinize tek tek teşekkür etmek istiyorum.” diyerek, “Önemli çalışmaları hayata geçirdik. Rakamlar da bunu dile getiriyor.” ifadelerini kullandı.

Konuşmasında, “Pandemi olmasaydı belki de tarihte yakalanmamış rakamlara ulaşabilirdik” diyen Trump, 9 yılda üretilen aşıyı 9 ay gibi kısa bir sürede üreterek, büyük bir başarı sağladıklarını söyledi.

Kendisini destekleyenlere “Her zaman sizin için savaşacağım.” diye seslenen Trump, yeni yönetime başarı dilerken, “başarılı olacaklarını düşünüyorum. Bunun için gerekli her şeye sahipler” dedi.

Konuşmasında, “Bu bir veda ama başka bir şekilde yeniden bir araya geleceğiz, sizleri seviyoruz.” ifadelerini kullanan Trump, kendisini uğurlamaya gelmeyen Başkan Mike Pence’e ve Kongre’ye teşekkür ederken, “Washington DC’deki tüm başarılı çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Trump, başta çocukları ve torunlarının da hazır bulunduğu uğurlama töreninin hemen ardından, Başkan olarak son kez bindiği Air Force One uçağı ile Florida’ya uçtu.

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.